Znaleziono 0 artykułów
26.02.2023

Zendaya w archiwalnej kreacji Versace i inspirowanej lookiem z lat 90. Prady

26.02.2023
(Fot. Getty Images)

Po krótkiej przerwie od wielkich gal Zendaya powraca na czerwone dywany. W sobotę 25 lutego pojawiła się na rozdaniu NAACP Image Awards – nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia w filmie, telewizji, muzyce i literaturze Afroamerykanom. Z tej okazji sięgnęła do archiwów wielkich włoskich domów mody.

Wydaje się, że Zendaya szczególną sympatią darzy włoskie domy mody na literę „V”. Po intensywnej zeszłorocznej relacji z Valentino, która upłynęła pod znakiem fuksjowego koloru i zakończyła się lukratywną współpracą reklamową, przyszedł czas na Versace. 

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Po archiwalną i, jak się okazuje, futurystyczną kreację, aktorka sięgnęła z okazji 54. gali NAACP Image Awards, która odbyła się 25 lutego w kalifornijskiej Pasadenie. Długa, czarna suknia z kaskadowym trenem, wysokim, centralnym rozcięciem, oryginalnym dekoltem i wstawkami w odcieniu neonowej zieleni pochodzi z kolekcji Versace wiosna-lato 2002. Zendaya zachwyciła też urodą – niesamowicie eleganckim bobem w lśniącym, brązowym odcieniu i ustami podkreślonymi konturówką – tak, jak robiło się w czasach, z których pochodzi kreacja.

(Fot. Getty Images)

Zendaya miała okazję wręczyć jedną z nagród – za wybitny film, która trafiła do produkcji „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Statuetkę z rąk aktorki odebrali reżyser Ryan Coogler i aktorka Angela Bassett, odtwórczyni roli królowej Ramondy. Zendaya pojawiła się wówczas na scenie w komplecie Prady, składającym się z białej spódnicy i biustonosza w charakterystyczne wycinanki. Projekt wykonany specjalnie dla niej był inspirowany lookiem z wybiegu zaprezentowanym przez modelkę Yasmeen Ghauri w kolekcji wiosna 1993.

 

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Zendaya w archiwalnej kreacji Versace i inspirowanej lookiem z lat 90. Prady
Proszę czekać..
Zamknij