Znaleziono 0 artykułów
17.05.2021

Zofia ze Szwecji: Modelka, gwiazda reality show, księżniczka

17.05.2021
(Fot. Getty Images)

Zanim wyszła za Karola Filipa, pozowała topless i wystąpiła w „Hotelu Paradise”. Dziś jest żoną najprzystojniejszego księcia na świecie i matką trzech synów.

Sofia Kristina Hellqvist pochodzi ze zwyczajnej rodziny. Jest średnią z trójki sióstr. Po maturze studiowała muzykologię. Dorabiała, pracując jako modelka. Na najsłynniejszym zdjęciu z tamtych lat, które ukazało się na łamach magazynu dla mężczyzn „Slitz” w 2004 r., jest ubrana wyłącznie w majtki od kostiumu kąpielowego. Piersi zakrywa żywy pyton. Tym sposobem Zofia została Miss Slitz. Tytuł zapewnił jej popularność. Wystąpiła w szwedzkiej edycji reality show „Hotel Paradise”.  W jednym z odcinków przed kamerami pozwoliła się masować partnerowi. Zakwalifikowała się do finału. Niedługo później Sofia wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W Las Vegas poznała Jennę Jameson. Jak przyszła księżniczka wyznała w wywiadzie dla magazynu „Slitz”, całowała się ze słynną gwiazdą porno. Kolejnym przystankiem był Nowy Jork, gdzie Sofia prowadziła z przyjaciółką sekretnego bloga z opisami gwiazdorskich imprez. 

(Fot. Getty Images)

Książę z bajki

Życie Sofii odmieniło się w 2010 r. W nocnym kubie poznała Karola Filipa Bernadotte, jedynego syna króla Szwecji Karola XVI Gustawa. Gdy się urodził, był pierwszy w kolejce do tronu. W konsekwencji zmiany prawa sukcesyjnego królową zostanie jego starsza siostra Wiktoria.

(Fot. Getty Images)

Karol Filip był czarną owcą w rodzinie. Dorobił się łatki playboya, a pracował jako kierowca rajdowy. Wydawało się, że związek księcia z modelką to tyko przelotna przygoda. Tymczasem to właśnie u jej boku książę z bon vivanta przeistoczył się w przykładnego ojca rodziny.

(Fot. Getty Images)

Szczęśliwe zakończenie

Podobne artykułyMadeleine: Imprezowa księżniczka ze SzwecjiNatalia Jeziorek Po ogłoszeniu zaręczyn księcia plotkarskie media żyły zdjęciami Sofii z przeszłości. Rodzina królewska zaczęła podkreślać, że w 2009 r. jako wolontariuszka w Ghanie pracowała przy budowie centrum dla kobiet. Jest także instruktorką jogi. Zofia zaczęła się udzielać na oficjalnych przyjęciach, takich jak chrzciny Estelli, córeczki następczyni tronu, księżniczki Wiktorii. 

Szwedzi coraz bardziej przekonywali się do wybranki Karola Filipa. Kiedy 13 czerwca 2015 r. para stanęła na ślubnym kobiercu, na ulicach Sztokholmu i przed telewizorami zgromadziły się setki tysięcy Szwedów. Szczęśliwcy, którzy otrzymali zaproszenie na uroczystość, zostali przewiezieni na miejsce samochodami Volvo XC90 wybranymi przez pana młodego. Panna młoda na wielki dzień wybrała suknię zaprojektowaną przez szwedzką projektantkę Idę Sjostedt. Spod koronek i dekoltu na plecach widać było spory tatuaż przedstawiający księżyc.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Dziś Zofia zawsze wygląda elegancko – inspiruje się Kate Middleton. Doczekała się z mężem trójki synów – Aleksandra, Gabriela i Juliana, który przyszedł na świat pod koniec marca tego roku. Na początku pandemii Zofia zatrudniła się w jednym ze szwedzkich szpitali jako wolontariuszka. Sprzątała, pomagała w kuchni i opiekowała się chorymi na COVID-19.

Zapytana o przeszłość księżniczka mówi: – Niczego nie żałuję. Przez lata napisano o mnie już wszystko. Zdążyłam wyrosnąć z ekscesów. Teraz wiem, że każde doświadczenie kształtuje człowieka.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij