Znaleziono 0 artykułów
16.08.2021

Inspirująca stylizacja: Księżniczka Zofia ze Szwecji w bieli

16.08.2021
Księżniczka Zofia i książę Karol Filip z synami

14 sierpnia w kaplicy Pałacu Drottningholm odbyły się chrzciny księcia Juliana, najmłodszego syna szwedzkiej księżniczki Zofii i księcia Karola Filipa. Mama księcia pojawiła się na uroczystości w malowanej w kwiaty sukience Etro i dopasowanych kolorystycznie czółenkach w odcieniu kości słoniowej.

W sobotę przed Pałacem Drottningholm w Sztokholmie zgromadzili się członkowie szwedzkiej rodziny królewskiej, by wspólnie pójść na chrzciny Juliana Herberta Folke, księcia Halland, który przyszedł na świat 26 marca 2021 roku. W kameralnym nabożeństwie prowadzonym przez biskupa Johana Dalmana i pastora Michaela Bjerkhagena wzięli udział rodzice, księżniczka Zofia i książę Karol Filip wraz ze starszymi synami – czteroletnim Aleksandrem i trzyletnim Gabrielem. Obecni byli także dziadkowie chłopca, król Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia oraz dalsi członkowie rodu, w tym księżniczki Madeleine i Wiktoria.

Mały książę ubrany, zgodnie z tradycją, w ponad stuletnią szatę obszytą spatynowaną batystową koronką, przez całą uroczystość pozostawał wtulony w ramiona mamy. Księżniczka Zofia miała na sobie alabastrową sukienkę z domu mody Etro z bufiastymi rękawami i dekoltem w kształcie litery „V” ozdobionymi nadrukiem imitującym kwiatowy haft. Zjawiskową kreację dopełniły kolczyki z zawieszką z barokowej perły oraz zamszowe szpilki Stinna J zaprojektowane przez matkę chrzestną księcia, Stinę Andersson. Na szczególną uwagę zasługiwała jednak fryzura Zofii – włosy upięte w niski kucyk, a na nich satynowa opaska z przeskalowaną kokardą od Headpieces by M.

Po nabożeństwie goście udali się na przyjęcie i lunch w Pałacu Drottningholm. Na tle pałacu wykonano pamiątkowe zdjęcie, które można było zobaczyć potem na Instagramie szwedzkiej rodziny królewskiej.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij