Znaleziono 0 artykułów
07.04.2021

Co nosiła w domu Coco Chanel

Nadieżda Żurawlewa

Mieszkanie Coco Chanel, znajdujące się piętro nad butikiem przy 31 Rue Cambon, jest nie mniej znane od swojej właścicielki. W nim legendarna projektantka nabierała sił, wymyślała nowe kolekcje i przyjmowała gości.

Coco Chanel przez ponad 25 lat nocowała w apartamencie paryskiego hotelu Ritz, ale to mieszkanie przy 31 Rue Cambon uważała za dom. Tam spędzała najwięcej czasu. Spała w hotelu, bo lokal przy Rue Cambon kupiła z przeznaczeniem pod działalność komercyjną. Urządzenie tam sypialni byłoby niezgodne z prawem.

Olbrzymia biblioteka, beżowa kanapa, wykonane na indywidualne zamówienie żyrandole, antyczne parawany – do wystroju mieszkania pasowała domowa garderoba Coco Chanel. Projektantka lubiła jedwabne szlafroki, przytulne tweedowe komplety, zwiewne sukienki i oczywiście biżuterię – sautoir lub klasyczne sznurki pereł. W takich kreacjach projektantka mogła śmiało przyjmować gości albo w każdym momencie zejść do butiku. Ubierała się przede wszystkim dla siebie, ale zawsze wyglądała perfekcyjnie.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.ru.

1/10Co nosiła w domu Coco Chanel?

Proszę czekać..
Zamknij