Znaleziono 0 artykułów
26.04.2021

Oscary 2021: Złote kreacje na czerwonym dywanie

Pola Dąbrowska

Podczas 93. ceremonii wręczenia Oscarów królowało złoto. Były metaliczne garnitury, suknie i kolczugi. Kolor drogocennego kruszcu wkradł się nawet na crocsy dyrektora oprawy muzycznej gali, DJ-a Questlove.

Po zeszłorocznym chłodnym różu i fuksji, która zdominowała uroczystość dwa lata temu, nie było śladu. Arktyczny odcień ostał się jedynie na posągowej kreacji Vanessy Kirby z atelier Gucci. W tym sezonie to złoto grało pierwsze skrzypce. I nie mówimy o cekinach, a ekstrawaganckim przepychu, jakiego świat dawno nie widział. Trochę tak, jakby mimo pandemii odbył się najważniejszy bal dekady.

W złocistościach wystąpiły Andra Day i Carey Mulligan, nominowane w kategorii najlepsza aktorka. Gwiazda „The United States vs. Billie Holiday” pojawiła się w dopasowanej, metalicznej kolczudze projektu Very Wang, a „Obiecująca. Młoda. Kobieta” wybrała rozłożystą krynolinę pokrytą tysiącami cekinów. Suknia zamykała pokaz Valentino haute couture na sezon wiosna-lato 2021. Uzupełnieniem stylizacji była delikatna biżuteria od Cartier i ukryte pod fałdami tkaniny szpilki Sophii Webster.

Leslie Odom Jr., aktor „Pewnej nocy w Miami…”, postawił na dwurzędowy garnitur marki Brioni. Żakardowy materiał kostiumu utkano ze złocistego jedwabiu i nici z 24-karatowego złota. Strój gwiazdora porównywano do sylwetki Oscara, natomiast suknia modelki Pauliny Porizkovej z drapowanego atłasu w kolorze szampana przywołała ducha dawnego Hollywood. Na czerwonym dywanie nie zabrakło humoru. Dyrektor oprawy muzycznej gali, DJ Questlove na tę okazję wybrał luźny garnitur z lampasem, masywny wisior i pokryte złocistą farbą crocsy.

1/5Na oscarowym czerwonym dywanie królowało złoto

  1. Moda
  2. Oscary 2021: Złote kreacje na czerwonym dywanie
Proszę czekać..
Zamknij