Znaleziono 0 artykułów
26.04.2021

Odkryta talia mocnym trendem Oscarów

26.04.2021
Zendaya /(Fot. Getty Images)

Zmysłowo odsłonięty brzuch – jeden z ważniejszych trendów na wiosnę – zawitał na czerwony dywan i tegoroczną ceremonię wręczenia Oscarów. Na tzw. „midriff bare” odważyły się Zendaya, Carey Mulligan, Andra Day i Vanessa Kirby. Każda postawiła jednak na inną jego wersję.

W zeszłym roku płynną drogę z wybiegów na czerwony dywan Oscarów pokonał róż. W tym dominującym trendem zdaje się być odkryta talia. Na ten efektowny i wydłużający sylwetkę stylizacyjny trik zdecydowały się m.in. Carey Mulligan, Zendaya i Andra Day. Podczas tygodni mody wiosna-lato 2021 widzieliśmy go z kolei na pokazach Versace, Jacquemusa i mistrza „wycinanek” Christophera Esbera. Krótkie braletki, które nosi się z luźnymi spodniami albo spódnicą z wysokim stanem, ma też w nowej kolekcji Magda Butrym.

Carey Mulligan /(Fot. Getty Images)
Andra Day /(Fot. Getty Images)

Nominowana za rolę w „Obiecującej. Młodej. Kobiecie” Mulligan zachwyciła w złożonej z przepastnej spódnicy i topu-tuby kreacji z kolekcji Valentino haute couture. W podobnym zestawie w 2019 roku na gali Governors Awards pojawiła się Dakota Johnson (kreację amerykańskiej aktorki zaprojektował wtedy Brandon Maxwell). Na złoto postawiła także Andra Day. Przyzwyczajona do estradowej ekstrawagancji wokalistka poszła na całość i wybrała uszytą z metalu asymetryczną sukienkę od Very Wang.

Vanessa Kirby /(Fot. Getty Images)

„Midriff bare” to trend bardzo bliski Zendayi i jej styliście Lawowi Roachowi – talię odkrywała nawet suknia, w jakiej młodziutka gwiazda kina występuje w filmie „Malcolm & Marie”. Wpływowy duet Hollywoodu tym razem wybrał zwiewną suknię bez ramiączek Valentino Haute Couture. Długie, smagane kalifornijskim wiatrem włosy i odsłonięty brzuch przywodzą na myśl stylizacje Cher z lat 70.

Wydawać by się mogło, że to trend dla odważnych. Jak jednak pokazała Vanessa Kirby, ubrana w posągową kreację Gucci, może przyjąć też znacznie bardziej subtelną formę.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij