Znaleziono 0 artykułów
08.04.2019
Artykuł sponsorowany

Kazar Limited Edition: Rzemiosło jest sztuką

Anna Konieczyńska

Ponadczasowe fasony, najwyższej jakości skóra, kunsztowne wykonanie. W Kazar Limited Edition, wyjątkowej kolekcji dla najbardziej wymagających znawców stylu, nie ma przypadkowych modeli. 

Rzemiosło staje się sztuką, gdy pozwala stworzyć przedmioty doskonałe. Nie tylko obrazy, rzeźby, czy fotografie, ale także ubrania i dodatki. W kolekcji Kazar Limited Edition znajdziemy wyłącznie buty, które zostały wykonane w oparciu o tradycyjną technikę mistrzów szewskich. Powstały modele klasyczne, choć wyróżniające się unikatowymi detalami, ponadczasowe i uniwersalne, piękne, a jednocześnie praktyczne.

Do tej niecodziennej aury pasują buty z kolekcji Kazar Limited Edition, wykonane z pieczołowitością, dbałością o detal i troskę o jakość. W przypadku damskich modeli – subtelnych sandałów w migotliwym złocie, czarnych i beżowych szpilek, butów na słupku w wężowy motyw, a także zwiewnych balerin – do produkcji cholewek, wyściółek i podszewek użyto najdelikatniejszych skór o naturalnym chwycie. Gwarantuje to, że przy odpowiedniej pielęgnacji buty przez wiele lat będą wyglądały równie dobrze, jak w momencie zakupu. W kolekcji limitowanej spody również zostały wykonane ze skór naturalnych. W związku z tym osiąga się przepuszczalność powietrza na poziomie ok. 30 proc., co oznacza komfort, lekkość i wygodę.

W obuwiu męskim najważniejsza jest konstrukja. Kazar, nawiązując do najlepszych technik szewskich, ma w swojej ofercie obuwie wykonane metodami Goodyear Welted oraz Blake. Pierwsza, pochodząca z końca XIX wieku, umożliwia wymianę podeszwy w przypadku jej zniszczenia po wieloletnim noszeniu, przy pozostawieniu cholewki nietkniętej. Dla mężczyzn, którzy zakup klasycznych półbutów wizytowych ze skóry traktują jak inwestycję, a do ulubionych modeli chętnie się przywiązują, to doskonałe rozwiązanie. Metoda Blake, nazwana tak od szwu, łączącego podpodeszwę i cholewkę z podeszwą. Dzięki temu buty są lekkie i miękkie, a przez to dopasowują się do każdej stopy.

Jedyna w swoim rodzaju kolekcja wymagała niepowtarzalnej oprawy. Sesja pozwalająca odkryć najnowsze fasony powstała w miejscu, w którym zatrzymał się czas, w zacisznej przestrzeni, gdzie unosi się artystyczny duch, wśród dzieł sztuki, stających się przed obiektywem równoprawnymi bohaterami kadrów.

Modelki i modele też wydają się być zaklęci w czasie, poruszający się wolno, a momentami nieruchomi niczym posągi, owładnięci atmosferą atelier. Sesja powstała w warszawskiej pracowni Karola Tchorka, polskiego rzeźbiarza, marszanda i kolekcjonera sztuki. Wysoki sufit, ceglane ściany i scenografia tworzona przez jego dzieła zainspirowała fotografkę Aleksandrę Zaborowską do zaaranżowania malarskich kompozycji.

Superzdolna fotografka młodego pokolenia, która pracowała już dla czeskiego „Vogue’a”, hiszpańskiej „Grazii” i licznych wydań „L’Officiel”, a także dla luksusowych polskich marek, swoje prace wystawiała m.in. na Fotofestiwalu w Łodzi, a także w galeriach w Pekinie, Kopenhadze i Berlinie. Absolwentka łódzkiej Filmówki mieszka na stałe w Niemczech. Jej domeną są portrety, co widać na każdym z kadrów nasyconych malarskim światłem.

Luksus jest dziś równoznaczny z indywidualnym podejściem do stylu, inwestycją w to, co ponadczasowe i szacunkiem dla pracy doświadczonych rzemieślników. Kolekcja Kazar Limited Edition odpowiadając na wymagania świadomych klientów, tworzy nową jakość na polskim rynku.

Zobacz film promujący kolekcję:

 

1/17Golden Girl

Złote pantofle za sprawą ponadczasowego fasonu i najwyższej jakości skóry, która gwarantuje trwałość butów, pozostaną w szafie na lata. 

Proszę czekać..
Zamknij