Znaleziono 0 artykułów
30.01.2020

Znamy polską datę premiery nowego filmu Wesa Andersona

Julia Właszczuk

„The French Dispatch” trafi do polskich kin 16 października. Na ekranie zobaczymy, m.in. Tildę Swinton, Billa Murraya, Frances McDormand i Timothée’ego Chalameta.

„The French Dispatch” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Dziesiąty film Wesa Andersona od początku wzbudził niemałe zainteresowanie. Pierwsze informacje, że reżyser pracuje nad jubileuszowym projektem, pojawiały się pod koniec 2018 r. W końcu ujawniono też datę premiery. „The French Dispatch” trafi do polskich kin 16 października.

Nowy film Wesa Andersona opowie historię nietypowej redakcji tygodnika, publikującego historie i opowieści inspirowane najważniejszymi wydarzeniami ze świata polityki, sztuki i życia codziennego. Jak zdradził reżyser, „The French Dispatch” jest „listem miłosnym dla dziennikarzy piszących dla amerykańskiego magazynu w XX-wiecznym fikcyjnym mieście we Francji”. Udostępnione dzisiaj zwiastun i pierwsze zdjęcia z produkcji stanowią obietnicę, że Anderson pozostanie wierny swojej estetyce. Fani reżysera nie będą zawiedzeni. 

Oprócz tytułu i zarysu fabuły, ujawniono również pierwszy plakat produkcji. Na utrzymanym w kreskówkowym stylu posterze możemy zobaczyć imponującą obsadę filmu. W „The French Dispatch” ponownie zobaczymy stałych współpracowników Andersona: Tildę Swinton, Billa Murraya, Frances Dormand, Saoirse Ronan, Adriena Brody’ego, Owen Wilson i Willema Dafoe. Do ulubieńców reżysera dołączą Kate Winslet, Léa Seydoux, Jeffrey Wright, Benicio del Toro i Timothée Chalamet, który najwyraźniej jest niezwykle podekscytowany perspektywą pracy z Andersonem. Młody aktor udostępnił plakat na swoim Instagramie z podpisem "wes!!!!!!!!".

Plakat do "The French Dispatch", nowego filmu Wesa Andersona (Fot. materiały prasowe)

Nowy film Wesa Andersona to pierwszy projekt od premiery „Wyspy psów” w 2018 r. Animowana historia dwunastoletniego Atariego, który mieszka w japońskim mieście Megasaki, została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale i otrzymała również dwie nominacje do Oscara. Krytycy przewidują, że „The French Dispatch” może przynieść reżyserowi jego pierwszą nagrodę Akademii.

1/12Pierwszy zwiastun nowego filmu Wesa Andersona

  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Znamy polską datę premiery nowego filmu Wesa Andersona
Proszę czekać..
Zamknij