Znaleziono 0 artykułów
03.12.2018

Timothée Chalamet gwiazdą nowego filmu Wesa Andersona

03.12.2018
Wes Anderson i Tilda Swinton (Fot. Darren Gerrish, Getty Images)

Trwają prace nad nowym filmem Wesa Andersona. Zdjęcia do „The French Dispatch”, bo tak brzmi tytuł produkcji, powstają na południu Francji. W rolach głównych zobaczymy stałe grono ulubieńców reżysera i jedną z największych gwiazd młodego pokolenia – nominowanego do Oscara  Timothée Chalameta.

XX-wieczny Paryż, wielowątkowa fabuła i historia będąca „listem miłosnym do amerykańskich dziennikarzy korespondujących z Francji”. Znamy szczegóły jubileuszowego dziesiątego już filmu Wesa Andersona.

Timothee Chalamet (Fot.  Dave J Hogan, Getty Images_

Jak podaje portal filmowy Indiewire.com, zdjęcia do „The French Dispatch” rozpoczęły się tydzień temu na południu Francji, w liczącym niecałe 41 tysięcy mieszkańców Angoulême. Wbrew początkowym pogłoskom, najnowsza produkcja Andersona, który oprócz reżyserii odpowiadać będzie także za scenariusz, nie będzie musicalem, a filmem z gatunku live action. Na planie spotka się cała plejada gwiazd filmu – część na stałe współpracująca z Andersonem (Tilda Swinton, Frances McDormand, Bill Murray), a część debiutująca w produkcji amerykańskiego reżysera: Benicio del Toro, Jeffrey Wright i nominowany do Oscara za rolę w filmie „Tamte dni, tamte noce” Timothée Chalamet.

Zarówno Chalamet, jak i Anderson są wymieniani w gronie pewniaków do tegorocznych oscarowych nominacji. Świetne recenzje zbierają bowiem główna rola Chalameta w filmie „Beautiful Boy”, a „Wyspa psów”, drugi animowany film w reżyserii Wesa Andersona, powalczyć może o nagrodę w tej kategorii. Nominowanych do 91. nagród Akademii poznamy 22 stycznia.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij