Znaleziono 0 artykułów
14.09.2020

Relacja ze spotkania z bohaterami projektu „Vogue Hope”

Anna Konieczyńska

W piątek, 11 września, w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni spotkaliśmy się z bohaterami sesji okładkowej wrześniowego wydania „Vogue Polska”.

O zrównoważonym rozwoju, ekologicznej modzie i odpowiedzialności społecznej branży redaktor naczelny Filip Niedenthal rozmawiał z modelem i aktywistą Dominikiem Sadochem, projektantką innowacyjnych materiałów Weroniką Banaś oraz Martą Garbińską-Włodarczyk i Bartoszem Ladrą z marki Elementy. Wspólnie uznali, że brakuje wciąż edukacji w kwestii rozsądnej konsumpcji – zarówno po stronie producentów, jak i odbiorców. Podczas dyskusji z dziennikarką TVN24 Katarzyną Kolendą-Zaleską Tomasz i Marek Sekielscy, twórcy filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”, zdradzili, że planują otwarcie własnego studia, które będzie produkować dokumenty, publicystykę i reportaże. Debatowano także o autorytetach i mentorach, etyce, misji i niezależności dziennikarzy oraz przyszłości mediów w kontekście baniek informacyjnych, fake newsów i internetowych trolli. W ostatnim panelu Anna Konieczyńska z „Vogue Polska” zapytała aktywistki – Cecylię Jakubczak, rzeczniczkę prasową Kampanii Przeciw Homofobii, członkinie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – Lucy Kudłę i Marysię Bykowską, oraz Orinę Krajewską, aktorkę, prezeskę Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” i autorkę książki „Holistyczne ścieżki zdrowia. Bądź”, co daje im siłę do działania. – Zmiany na lepsze postępują szybko, ale wciąż pozostało dużo do zrobienia. Nadzieję daje nam to, że coraz więcej osób przekonuje się do naszych postulatów – mówiły zgodnie panelistki.

Dyskusje były transmitowane na żywo w mediach społecznościowych „Vogue Polska”, a teraz można je oglądać na stronie Vogue.pl.

  • Spotkanie o zrównoważonym rozwoju, ekologicznej modzie i odpowiedzialności społecznej branży z Dominikiem Sadochem, Weroniką Banaś oraz Martą Garbińską-Włodarczyk i Bartoszem Ladrą z marki Elementy znajdziecie pod linkiem.
  • Panel poświęcony etyce dziennikarskiej, przyszłości mediów i misji w zawodzie z Katarzyną Kolendą-Zaleską oraz Tomaszem i Markiem Sekielskimi jest dostępny pod linkiem.
  • Rozmowę z udziałem aktywistek Cecylii Jakubczak, Oriny Krajewskiej i działaczy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego można oglądać pod linkiem.

1/26Zobacz relację ze spotkania z bohaterami projektu „Vogue Hope”

O zrównoważonym rozwoju, ekologicznej modzie i odpowiedzialności społecznej branży redaktor naczelny "Vogue Polska" Filip Niedenthal rozmawiał z Dominikiem Sadochem, Weroniką Banaś oraz Martą Garbińską-Włodarczyk i Bartoszem Ladrą z marki Elementy.

Proszę czekać..
Zamknij