Znaleziono 0 artykułów
21.10.2023

Najbardziej namiętne sceny w historii kina

21.10.2023
Kadr z filmu „Pamiętnik” (Fot. Melissa Moseley / New Line Cinema/Collection Christophel/East News)

Po większości z tych produkcji nikt się nie spodziewał tak zmysłowych scen, które na długo zapadają w pamięć i sprawiają, że wciskamy „replay”, bo pragniemy je odtwarzać w swoim życiu. Okazuje się, że niezapomniane sceny erotyczne znajdziemy w thrillerach, melodramatach czy filmach obyczajowych. Oto najlepsze według nas filmy ze scenami erotycznymi czy też najlepsze sceny erotyczne w filmach, które erotykami nie są.

Ranking filmów z niezapomnianymi scenami erotycznymi

„Blue Valentine”: Wszystko dla jej przyjemności

Poruszający, intymny melodramat z Ryanem Goslingiem i Michelle Williams w rolach głównych. Nawet kiedy okazuje się, że Cindy jest w ciąży ze szkolnym playboyem, Dean nie opuszcza jej. Pobierają się i wychowują razem córeczkę, prowadząc małomiasteczkowe życie. Kiedy zaczynają przeżywać kryzys, Cindy chce odejść. „Blue Valentine” to obraz o początku i końcu miłości: pełen czułości, męskich łez z odważną sceną seksu oralnego, które rzadko widujemy w kinie mainstreamowym, tym bardziej że film miał premierę prawie 13 lat temu. Scena, w której Dean z ogromną uważnością na Cindy i jej rozkosz sprawia jej przyjemność, zasługuje na wszystkie filmowe nagrody. 

„Nie martw się, kochanie”: Zmiana planów co do kolacji 

Bardziej spektakularną scenę seksu oralnego zobaczymy w dystopijnym filmie w reżyserii Olivii Wilde z 2022 roku. Akcja rozgrywa się latach 50. XX wieku w eksperymentalnym miasteczku dla zatrudnionych w tajnym projekcie Victory. W tej wyidealizowanej społeczności pojawiają się Alice (Florence Pugh) i Jack (Harry Styles). Młode małżeństwo próbuje poznać panujące tam reguły gry. Prowadzą typowy dla mieszkańców z tamtych dekad tryb życia: on pracuje, ona czeka na niego z kolacją. Jednak kolacja ląduje na podłodze, kiedy Jack kładzie Alice na stole i zanurza się pod jej sukienką. Scena jest dość długa, bohaterka w ekstazie rozrzuca talerze i sztućce. W tej namiętnej scenie erotycznej najważniejsza jest dla Jacka przyjemność Alice, która z rozkoszy wbija palce w jego włosy. To zresztą tylko jedna z wielu tego typu gorących scen w „Nie martw się, kochanie”, które spotkały się z ogromną aprobatą widzek. Produkcji towarzyszył medialny szum także ze względu na związek reżyserki Olivii Wilde z odtwórcą głównej roli Harrym Stylesem. Bez wątpienia to zasługa Wilde, że sceny ukazujące seks w tym filmie są tak dobre.

Kadr z filmu „Nie martw się” (Fot. Materiały prasowe)

„Tamte dni, tamte noce”: Palce lepkie od brzoskwiniowego soku 

Film o pierwszej miłości, seksualnych debiutach, odkrywaniu siebie i swojej tożsamości, którego akcja rozgrywa się na włoskiej prowincji w upalne lato. Elio (w tej roli Timothée Chalamet, który jako bardzo młody wówczas aktor dostał za tę rolę nominację do Oscara) spędza wakacje w chłodnej, starej willi ze swoimi kochającymi i mądrymi rodzicami. Dołącza do nich Olivier, student ze Stanów Zjednoczonych (Armie Hammer), z którym Elio odkrywa swoją seksualność.

„Tamte dni, tamte noce” w reżyserii Luki Guadagnino na podstawie powieści André Acimana wywołały ogromne poruszenie wśród widzów. Zwłaszcza niebywale namiętna scena, kiedy zakochany bez pamięci w Olivierze Elio, siedząc na starym materacu na rozgrzanym strychu, sięga po brzoskwinię, uchodzi za jedną z najlepszych filmowych scen erotycznych. Nastolatek obraca owoc w dłoniach, masuje, delikatnie rozrywa, a po palcach spływa mu słodki sok. Kiedy Olivier znajduje śpiącego nastolatka na strychu, sięga po owoc i próbuje go zjeść. Elio wybudzony ze snu jest wyraźnie skrępowany, gdyż brzoskwinia jest symbolem jego pożądania.

Guadagnino w tej poruszającej scenie erotycznej w nowatorski sposób dla europejskiej kinematografii pokazał nieheteroseksualną erotykę. Poprzez sięgnięcie po motyw brzoskwini, która w Chinach uchodzi za symbol miłości między mężczyznami, pokazał cały wachlarz emocji, jakie towarzyszą zawiązywaniu relacji seksualnej.

Kadr z filmu „Tamte dni, tamte noce” (Fot. Materiały prasowe)

„Pamiętnik”: It's raining man

Akcja tego melodramatu z najlepszymi scenami erotycznymi rozgrywa się w latach 40. w Północnej Karolinie, kiedy nie były dopuszczalne jakiekolwiek mezalianse. W produkcji z 2004 roku Ryanowi Goslingowi (Noah) partneruje Rachel McAdams (Allie). Film opowiada o wielkiej miłości, która nie może się ziścić ze względów klasowych i materialnych.

„Pamiętnik” na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa uznawany jest za typowy wyciskacz łez, pełen przeróżnych klisz kulturowych, który można włączyć za każdym razem, gdy potrzebujemy sobie popłakać. Jednak według współczesnej wyroczni, czyli TikToka, w tym filmie zobaczymy najbardziej namiętną scenę filmową w deszczu w historii kina. I trudno z tym polemizować. Kiedy Allie dowiaduje się, że Noah nie poddał się i pisał do niej codziennie przez cały rok, a listy przechwycali jej rodzice, przemoczeni do suchej nitki bohaterowie zaczynają się namiętnie całować w ulewnym deszczu, jakby chcieli nadrobić stracony czas.

Kto od czasu do czasu nie potrzebuje obejrzeć miłosnej historii z namiętnymi scenami w strugach deszczu? 

„Pokuta”: Biblioteka to bardzo podniecające miejsce

Rok 1935. Upalne lato. Posiadłość zamożnych Tallisów w Anglii. Keira Knightley jako Cecylia Tallis i James McAvoy jako Robbie Turner – syn służącej zajmującej się posiadłością, szkolny kolega dziewczyny. Od pierwszych minut filmu zrealizowanego w 2007 roku wyczuwamy między nimi napięcie. Kiedy wieczorem podczas przyjęcia z okazji rodzinnego zjazdu wymykają się do biblioteki pełnej pachnących kurzem książek, zbliżają się do siebie podczas intymnej rozmowy, a ta prowadzi do namiętnego zbliżenia. Cecylia ubrana jest w oszałamiającą długą zieloną suknię odsłaniającą plecy, Robbie w elegancki smoking. Opierając się o półkę z książkami, zaczynają się namiętnie kochać. Ta scena erotyczna jest wręcz malarska, pobudza niemalże wszystkie zmysły. Kamera dokładnie rejestruje detale – podzwaniające bransoletki, opadające kosmyki włosów, co tworzy intymną, wręcz duszną atmosferę narastającego pożądania. Tę rozkosz zakłóca wtargnięciem do biblioteki młodsza siostra Cecylii, 13-letnia Briona (Saoirse Ronan) – dziewczynka o bujnej wyobraźni. W efekcie Robbie zostaje niesłusznie oskarżony o gwałt i rozdzielony z Cecylią. Kiedy wybuchnie wojna, kochankowie będą próbowali odnaleźć się w wojennej zawierusze.

Kadr z filmu „Pokuta” (Fot. Materiały prasowe)

„Szkoła uwodzenia”: Pierwszy krok do konsentu

Na tym filmie z 1999 roku wychowało się pokolenie milenialsów. W tej uwspółcześnionej adaptacji epistolarnej powieści Pierre’a Choderlosa de Laclos „Niebezpieczne związki” z 1782 roku Sarah Michelle Gellar jako Kathryn Merteuil wprowadza w tajniki miłości i uwodzenia Selmę Blair, czyli filmową Cecile Caldwell. Jednak główna intryga rozgrywa się wokół Annette Hargrove (Reese Witherspoon). W ramach zakładu miał ją uwieść Sebastian Valmont (Ryan Phillippe). Okazało się jednak, że naprawdę się zakochał, a dzięki tej miłości otrzymaliśmy kolejną pamiętną erotyczną scenę. Ciepłe światło, zbliżenia na twarze Annette i Sebastiana, przyspieszone oddechy, a w tle utwór „Colorblind” zespołu Counting Crows; nie sposób nie wspomnieć, że „Szkoła uwodzenia” ma świetny soundtrack z muzyką Placebo i Blur. Scena jest emanacją niemalże wszystkiego, o co milenialsi walczyli, a co dla generacji Z jest naturalne – uważności w seksie, pytania o zgodę, pilnowania i szanowania granic.

„Amonit”: Drżące skały

W 2020 roku do listy filmów z niezapomnianymi scenami erotycznymi dołączył „Amonit” z Saoirse Ronan i Kate Winslet w rolach głównych. Film opowiada historię Mary Anning, badaczki skamieniałości, która bierze pod opiekę chorą żonę swojego klienta, Charlotte Murchison. Nadmorska miejscowość wydaje się idealna dla pogrążonej w melancholii Charlotte, którą nie chce się opiekować mąż – poważany brytyjski badacz zajęty swoją karierą naukową. Z kolei Mary potrzebuje pieniędzy, by utrzymać siebie i matkę. W ten sposób dwie obce sobie kobiety wywodzące się z różnych światów i wcale niedarzące się sympatią, zamieszkują razem. Zawiązuje się między nimi intymna więź, która przeradza się w miłość i namiętność nie do zaakceptowania w wiktoriańskiej Anglii. Kiedy uczucia okazują się silniejsze niż ówczesna obyczajowość, widzowie stają się świadkami seksu oralnego między kobietami odegranego przez dwie wspaniałe aktorki współczesnego kina.

Kadr z filmu „Amonit" (Fot. Materiały prasowe)

Zobacz także:

Najlepsze thrillery erotyczne

Najbardziej zmysłowe filmy na romantyczny wieczór we dwoje

Najlepsze sceny miłosne w historii kina

Paulina Klepacz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Najbardziej namiętne sceny w historii kina
Proszę czekać..
Zamknij