Znaleziono 0 artykułów
18.09.2023
Artykuł partnerski

Jak zaistnieć w branży mody?

18.09.2023
Fot. Materiały prasowe

O tym, że swoją przyszłość chcą związać z modą, niektórzy wiedzą od dziecka. Jak Nicolas Ghesquière w wieku 12 lat pierwszą kolekcję szyją z firan, a kreacje uzupełniają biżuterią stworzoną z elementów żyrandola. Innym zajmuje to nieco więcej czasu, jak Tom Ford najpierw próbują się w historii sztuki i architekturze wnętrz, aż odnajdują powołanie w projektowaniu. Jedni i drudzy, choć utalentowani i z wielką pasją, aby zaistnieć w branży bez marnowania czasu, potrzebują solidnych fundamentów i profesjonalnego wsparcia. Znajdą je na kierunkach Fashion Design & Sustainable Fashion Management oraz MBA – Zarządzanie luksusem w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. 

To, co najbardziej pociąga mnie w modzie, to to, że jest ona odzwierciedleniem naszych czasów. Musisz w tym uczestniczyć, być świadkiem własnego momentu, powinieneś bacznie obserwować to, co się wokół niego dzieje – radzi wspomniany Nicolas Ghesquière. Dyrektor kreatywny damskiej linii Louis Vuitton doskonale wie, że jedyną stałą rzeczą w modzie jest zmiana – parafrazując greckiego filozofa. Czuły barometr branży wychwytuje nie tylko to, czym w danej chwili fascynują się ludzie, lecz także to, jakie problemy w skali globalnej im doskwierają. To wszystko znajduje odbicie na wybiegach.

Twoja przyszłość w modzie 

Fot. Materiały prasowe

Ale dziś moda ma jeszcze jedną ważną rolę. W dobie kryzysu klimatycznego nie może ograniczać się do wskazywania koniecznych działań, sama musi je wdrażać. W trosce o planetę projektanci stawiają na produkcję przyjazną środowisku, korzystają z ekologicznych materiałów, coraz częściej sięgają do archiwów i promują upcykling. Największe gwiazdy i na co dzień, i na czerwonych dywanach z dumą noszą ubrania vintage, lansują etyczne marki, pokazują się kilkukrotnie w tej samej kreacji, co jeszcze do niedawna byłoby nie do pomyślenia. 

Fot. Materiały prasowe

Zrównoważony rozwój to przyszłość mody i rozumieją to twórcy unikatowego w skali kraju kierunku Fashion Design & Sustainable Fashion Management. Innowacyjne studia licencjackie w warszawskiej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej już od pierwszego roku kładą nacisk na rozwijanie talentu podczas zajęć praktycznych, ideę korporacyjnej odpowiedzialności w biznesie, a także misję projektantów na rzecz ochrony środowiska i dostępnych narzędzi. To doskonały początek obranej ścieżki zawodowej bez rezygnowania z ideowości, a z zachowaniem etycznego, prospołecznego i proekologicznego podejścia, z którym zaczniesz karierę projektantki mody, stylistki, influencerki czy redaktorki.

Elitarne studia to klucz do kariery w branży mody

Fot. Materiały prasowe

Kreatywność i pasję do mody można doskonale łączyć z biznesem, np. prowadząc własną markę. Jak osiągnąć sukces w branży? Ceniąca minimalizm Victoria Beckham jest najlepszą ambasadorką swojego brandu. Lansujące quiet luxury siostry Mary-Kate i Ashley Olsen, założycielki uwielbianego przez gwiazdy The Row, zdecydowały z kolei, że same usuną się w cień, nie będą udzielać wywiadów i pozwolą, by to ich projekty mówiły same za siebie. Tom Ford zaś, były dyrektor kreatywny Gucci i Saint Laurent, który pod własnym szyldem projektował przez 17 lat, robił z pokazów niezapomniane widowiska. Wiosną 2023 roku pożegnał się z autorską z marką, którą sprzedał koncernowi Estée Lauder za niemal 3 miliardy dolarów. 

Fot. Materiały prasowe

Za każdą z powyższych strategii stoją ambicja, determinacja i profesjonalne podejście do biznesu. Dla tych, którzy chcą je poznać, by z sukcesem prowadzić własną markę, lub dla tych, którzy widzą swoją przyszłość na stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem w obszarze ekskluzywnych towarów i usług na całym świecie, powstały elitarne studia magisterskie MBA – Zarządzanie luksusem w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Podczas pięciu semestrów dają słuchaczom nie tylko unikatową wiedzę teoretyczną, lecz przede wszystkim praktyczną, wypracowaną na zajęciach z ekspertami z branży dóbr i usług luksusowych czy dyrektorami spółek. To też jedyne w Polsce studia drugiego stopnia, których absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia wysoko cenionego programu MBA (Master of Business Administration), potwierdzającego kwalifikacje menedżerskie. To kierunek, który otwiera drzwi do kariery w prestiżowych spółkach w Polsce i za granicą oraz daje narzędzia, by spełniać marzenia.

Katarzyna Nowak
Proszę czekać..
Zamknij