Znaleziono 0 artykułów
06.09.2020
Artykuł partnerski

Akcja Wear&Share marki Answear: Oddaj ubrania dla dobra Ziemi

06.09.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Zalegające w szafie, nienoszone ubrania to powszechny problem. Teraz można uporządkować garderobę w słusznym celu. Dzięki akcji Wear&Share organizowanej przez sklep internetowy ANSWEAR.com możemy oddać niepotrzebne ubrania bez wychodzenia z domu, a przy tym zrobić coś dobrego dla Ziemi. Pamiętajmy, że aż 95 proc. tekstyliów nadaje się do ponownego użycia lub przetworzenia!

Moda może sprawić wielką radość, ale często kupujemy za dużo. W szafach piętrzą się sterty niechcianych ubrań. Pewnych rzeczy nie nosimy, bo zmienił się nasz rozmiar lub gust. Na szczęście świadomość ekologiczna rośnie, a wśród trendów króluje minimalizm. Warto więc zrobić porządki w szafie. Teraz niepotrzebne nam ubrania zamiast zalegać na półkach, mogą pomóc zasadzić drzewa.

(Fot. Materiały prasowe)

– Zdajemy sobie sprawę, że w branży modowej jest wiele do zrobienia w kwestiach ochrony środowiska. Chcemy wdrożyć politykę ekologiczną w ANSWEAR.com. Akcja Wear & Share jest pierwszym krokiem, a przed nami jeszcze wiele kolejnych – przekonuje Anna Szwec, Manager Projektu Wear&Share, odpowiedzialna za akcję. Dodaje, że Wear&Share to pierwsza akcja wśród polskich marek odzieżowych, dzięki której można pozbyć się niepotrzebnych ubrań bez wychodzenia z domu czy biura.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Co robicie z ubraniami, których już nie nosicie? Przyszła jesień więc czas na przegląd szafy! 💪🏼 Taki totalny przegląd robię 2x do roku i powiem Wam, że zawsze potem czuję się taka lekka! 🥰To jak wizyta u fryzjera i ścięcie włosów. Znacie to? 💁🏼‍♀️ Też tak macie? * Uwolniłam się też od sentymentów. W mojej garderobie mam tylko rzeczy, w których naprawdę chodzę. Znajdziecie w niej swetry, które nosiłam 3 lata temu i noszę nadal 💪🏼 Wolę kupować na lata, a nie na chwilę. Pewnie, że zdarzały mi się "ferelne zakupy". Trzymałam daną rzecz w sumie nie wiadomo po co... i myślę, że każdy ma chociaż jedną taką rzecz, prawda? Dlatego warto dawać jej drugie życie! Jak? ❤️ * @answear stworzył projekt Wear&Share w ramach, którego marka zbiera odzież, daje jej drugie życie i wspiera Fundację Aeris Futuro - więcej info znajdziecie na stronie eko.answear.com. Każdy z nas może pomóc w poprawie jakości powietrza i sadzeniu drzew 🍃🌳🌿 Warto brać udział w takich inicjatywach. Ja część rzeczy oddaje potrzebującym a część przeznaczam właśnie na takie akcje dbające o środowisko (nie robię wyprzedaży szafy, o którą często pytacie) 🤔 * Życzę Wam wspaniałego piątku ❤️🥰 * #homegoals#homeinspo#homelovers#wardrobestylist#wardrobe#closetgoals#interiordesign#interiordecor#interiorgoals#interiorinspo#fashionstyle#wear&share#answear#czasnalas#fashiongoals#fashioninspo#fashionlovers#fashionblogger#fashiongram#ootd#ootdinspo#ootdstyle#ootdgoals#fridayvibes#fridaymood#lazyday

Post udostępniony przez Paula Jagodzińska (@paula_jagodzinska)

Idea Wear&Share jest niezwykle prosta. Wystarczy zebrać niepotrzebne ubrania i spakować je do specjalnego worka, który można zamówić na stronie Wear&Share. Spakowany worek odbierze od nas kurier albo – jeśli pragniemy zminimalizować ślad węglowy – możemy sami dostarczyć ubrania do wybranego punktu odbioru GLS. Zarówno worek, jak i usługa kurierska są darmowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W dzisiejszym świecie, zużywamy ok. 150 mld sztuk ubrań rocznie to niemal cztery razy więcej niż jeszcze 20 lat temu. Nowy projekt Wear&Share @answear czyli letnie porządki w słusznej sprawie. Ideą projektu jest zebranie niepotrzebnych nam już ciuchów, materiałów, które otrzymają swoje drugie życie. Niemal 95% odzieży można przetworzyć i znaleźć im nowy dom. Każdy zebrany kilogram to wpsarcie fundacji Aeris Futuro i jej projektu „Czas na las”, którego celem jest sadzenie drzew w całej Polsce. W szafie każdej z nas z całą pewnością znajdziemy rzeczy, które już dawno się nam znudziły, wyszły z mody, czy też zostały kupione po wpływem chwilowego impulsu. Robimy z nimi porządek, zamawiamy specjalny worek od @answear , zapełniamy go i oddajemy w punkcie odbioru i nadania paczek GLS bądź zamawiamy kuriera, oczywiście usługa ta jest bezpłatna #answear #czasnalas #wear&share

Post udostępniony przez 𝑬𝒅𝒚𝒕𝒂 𝑭𝒊𝒍𝒊𝒑𝒊𝒂𝒌 (@olivka_blog)

(Fot. Materiały prasowe)

Co ważne, zebrane ubrania i materiały otrzymają nowe życie, bo aż 95 proc. ubrań nadaje się do ponownego użytku czy recyklingu. Każdy kilogram tekstyliów to wsparcie Fundacji Aeris Futuro i jej projektu „Czas na las”. Projekt wsparli influencerzy – Paula Jagodzińska, Waniliowa Chmurka, Edyta Filipiak (Olivka Blog), Anna Haze i Aneta Klimczuk.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witam Was po długiej przerwie na moim wallu ❤️Trochę mnie tu nie było ale to zmieni się już niebawem. Dziękuje Wszystkim, którzy ciągle czekają wspierają i motywują do powrotu do publikacji. Bez Was pewnie przestałabym robić to zupełnie ☺️ Musiałam uporządkować swoje życie i to też popchnęło mnie do tego aby pozbyć się wszystkich swoich starych ubrań, które od lat gromadziłam w szafie i ciągle odwlekałam to aby w końcu się ich pozbyć. Ale jak już wspominałam w Story- często usilnie trzymamy się tego co stare i tego co wiemy, że już nam nie służy, bo boimy się nowego, chociaż doskonale wiemy ile tam czeka błogosławieństw. Na szczęście pokonałam ten lęk i w idealnym momencie dowiedziałam się, że @answear wprowadził nowy projekt Wear&Share. Akcja polega na tym, że zamawiamy bezplatnie kuriera, który dostarcza nam specjalny worek, który wypełniamy ubraniami. Następnie zamawiamy ponownie kuriera i odsyłamy rzeczy. Całą resztą zajmuje się @answear czyli daniem drugiego życia ubraniom, które zostaną wprowadzone ponownie na rynek w mniejszych miastach i krajach, gdzie mieszkańcy są mniej zamożni. W ten sposób wygenerowane środki finansowe zostaną przekazane Fundacji Aeris Futuro na wsparcie jej projektu „Czas na Las”, który ma realny wpływ na poprawę jakości powietrza w Polsce, ponieważ zostaną posadzone nowe drzewa🌿🌿🌿 Wniosek z tego taki, że z tego co nam już nie służy można uczynić dobry gest potrzebującym i naszej Matce Ziemi. To taka nagroda za to, że jednak zdecydowaliśmy się zostawić przeszłość daleko za sobą i iść po nowe❤️ Was również do tego zachęcam ! Uczucie niesamowite i lekkość w sercu. Całuję Was 😘 #wear&share #answear #eco #ecofriendly #motherearth #ecoproject

Post udostępniony przez Anita Klimczuk ☽ (@anita_klimczuk)

Inspiracją dla akcji Wear&Share była zeszłoroczna zbiórka niepotrzebnej odzieży, zorganizowana przez ANSWEAR.com w Krakowie. Udało się wówczas zebrać ponad tonę tekstyliów! Teraz Wear&Share obejmie całą Polskę, można się więc spodziewać jeszcze bardziej spektakularnych rezultatów.

Udział w akcji Wear&Share nie tylko przyczyni się do redukcji potencjalnych odpadów, lecz także powiększy stan drzewostanu – każdy kilogram niechcianych tekstyliów to wkład w zalesianie. A, jak przekonują naukowcy, drzewa są jednym z naszych największych, najpotężniejszych sprzymierzeńców w walce ze zmianami klimatycznymi. Neutralizują zanieczyszczenia atmosferyczne wytwarzane przez człowieka i przyczyniają się do redukcji gazów cieplarnianych. Najnowsze badania sugerują, że globalna akcja sadzenia drzew mogłaby usunąć z atmosfery dwie trzecie emisji węgla spowodowanej działalnością człowieka. Drzewa tworzą też w miastach enklawy czystego powietrza, pomagając w walce ze smogiem, a latem dają upragniony cień i chłód. Dlatego powinniśmy sadzić ich jak najwięcej!

(Fot. Materiały prasowe)

Kto więc w nieskończoność odwlekał porządki w garderobie, teraz zyskał dodatkową motywację, by pozbyć się zalegających na półkach, niechcianych ubrań. Nagrodą będzie nie tylko dodatkowa przestrzeń i ład, ale też świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego dla Ziemi.

Szczegóły akcji na stronie internetowej https://eko.answear.com/

Natalia Jeziorek
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Akcja Wear&Share marki Answear: Oddaj ubrania dla dobra Ziemi
Proszę czekać..
Zamknij