Znaleziono 0 artykułów
03.11.2022

Elizabeth Debicki: Revenge dress ma wielką moc

03.11.2022
Elizabeth Debicki jako Lady Di (Fot. Keith Bernstein / Materiały prasowe Netflix)

W rolę księżnej Diany w piątym sezonie „The Crown” wciela się Elizabeth Debicki. Na łamach brytyjskiego „Vogue’a” australijska aktorka opowiada o tym, jak czuła się w słynnej revenge dress. – Wspaniale móc opowiadać o sobie poprzez modę – mówi gwiazda.

„The Revenge dress”, czyli sukienka zemsty, to mała czarna projektu Christiny Stambolian, którą księżna Diana założyła 29 czerwca 1994 roku na gali charytatywnej w The Serpentine Gallery w Londynie. Tej samej nocy książę Karol w wywiadzie telewizyjnym przyznał się do zdrady z Camillą Parker-Bowles. Olśniewający strój Diany szybko stał się jej najsłynniejszą kreacją.

W filmie nakręconym dla „Vogue’a” Elizabeth Debicki wspomina, że kiedy jej bliscy dowiedzieli się, że zagra Lady Di w „The Crown”, pytali o słynną kreację. – Wtedy zaczęłam zdawać sobie sprawę, jak wiele znaczy dla ludzi ta sukienka – mówiła.

Australijską aktorkę, jako jedną z czterech gwiazd małego ekranu, zobaczymy na grudniowej okładce brytyjskiego „Vogue’a”. Na łamach magazynu opowiedziała o skomplikowanych przymiarkach. Wyznała także, że nie tylko kreacja, ale także sposób poruszania się, odgrywają znaczącą rolę. Diana roztaczała wokół siebie aurę – była silna, dynamiczna i wyrazista. – Wspaniale móc opowiadać o sobie poprzez modę – to niesamowicie potężna waluta – dodaje Debicki.

Agnieszka Brzostowska
Proszę czekać..
Zamknij