Znaleziono 0 artykułów
28.03.2021

Album księżnej Cambridge o pandemii

28.03.2021
(Fot. Getty Images)

Księżna Kate dzieli się intymnym rodzinnym zdjęciem z czasu zeszłorocznego lockdownu, pisze przejmujący wstęp do albumu i wspiera projekt fotograficzny.

 „Po latach, kiedy wrócimy wspomnieniami do czasów pandemii, pomyślimy o wyzwaniach, przed którymi wszyscy stanęliśmy – o ukochanych, których straciliśmy, przedłużającej się izolacji od rodzin i przyjaciół i obciążeniu w pracy” – napisała księżna Kate we wstępie od albumu, w którym obok 100 zdjęć portretujących Brytyjczyków w czasie lockdownu, podzieli się też fotografią swojej rodziny.   

Księżna Cambridge znana jest z zaangażowania w akcje społeczne i charytatywne, jednak zeszłoroczny projekt „Hold Still”, powstały we współpracy z National Portrait Gallery, swoją skalą przyćmiewa pozostałe. Pomysł w założeniu był prosty: stworzyć unikalny portret Brytyjczyków w trakcie pandemii. Zaproszeni do udziały byli wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Zadanie polegało na wykonaniu zdjęć w trakcie 6 tygodni wiosennego lockdownu, tak by odpowiadały jednej z kategorii „Pomocnicy i bohaterowie”, „Twoja nowa normalność” i „Dobro”. W sumie przyszło ponad 31 tysięcy zgłoszeń, spośród których wyłoniono 100 finałowych prac. Fotografie trafiły na wirtualną wystawę NPG, a wkrótce potem na billboardy w całym kraju. Teraz ogłoszono, że przejmujące zdjęcia (a także dokumentacja ich wielkoformatowej ekspozycji) zostaną wydane w formie albumu, którego premiera odbędzie się już 7 maja. Cały dochód zostanie przeznaczony na kolejne akcje artystyczno-społeczne prowadzone przez galerię. Projekt w swojej wymowie jest przejmujący, ale niesie nadzieję. „Będziemy pamiętać też o jasnych stronach: niesłychanych aktach dobroci, wsparciu i bohaterstwie, które pojawiło się ze strony ludzi z różnych środowisk, wspólnym dostosowaniu się do nowej normalności” – czytamy we wstępie napisanym przez księżną Cambridge.

Książkę można kupić w przedsprzedaży za pośrednictwem strony NPW.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij