Znaleziono 0 artykułów
16.07.2019

„Elvis”: Wszystko, co wiemy o biografii króla rock and rolla

16.07.2019
Fot. Getty Images

„Elvis”, nowy film Baza Luhrmanna, skupi się na początku i schyłku kariery króla rock and rolla oraz jego relacji z wieloletnim menedżerem Tomem Parkerem, którego zagra Tom Hanks. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji z Austinem Butlerem w roli głównej. 

Gdy Baz Luhrmann ogłosił, że pracuje nad biografią Elvisa Presleya, internauci zaczęli spekulować, kto wcieli się w rolę legendarnego muzyka. Po długich poszukiwaniach reżyser „Moulin Rouge!” i „Wielkiego Gatsby’ego” znalazł w końcu swojego Króla. Wśród kandydatów do roli legendarnego muzyka wymieniano Harry’ego Stylesa, Ansela Elgorta, Milesa Tellera i Aarona Taylora-Johnsona. Luhrmann zdecydował się zaangażować do projektu Austina Butlera.

 

 

27-letniego aktora miał polecić reżyserowi sam Denzel Washington, obok którego Butler zadebiutował w ubiegłym roku na Broadwayu w sztuce „The Iceman Cometh”. Tam udowodnił, że potrafi śpiewać. Młody gwiazdor zaczynał od drugoplanowych ról w produkcjach typu „Zoey 101” czy „Pamiętniki Carrie”, potem brał udział w prestiżowych projektach – „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino i „Truposze nie umierają” Jima Jarmuscha. 

Film skupi się na pierwszych i ostatnich latach kariery Presleya, a także na jego wieloletniej relacji z menedżerem Tomem Parkerem (Tom Hanks). Luhrmann jest reżyserem, producentem i współautorem scenariusza filmowej biografii. 

Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. Premiera jeszcze w tym roku. To jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów nadchodzących miesięcy. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij