Znaleziono 0 artykułów
26.05.2020

Bazar Miejski na Żoliborzu

26.05.2020
Bazar Miejski na Żoliborzu (Fot. Filip Jurek)

Przy ulicy Słowackiego na warszawskim Żoliborzu już w ten weekend otworzy się Bazar Miejski – młodszy brat bazaru z Oleandrów. Będzie tu można kupić rzeczy z drugiej ręki i sprzedać swoje nienoszone już ubrania.

Zanim, w 2017 roku, przy ulicy Oleandrów w Warszawie otworzył się Bazar Miejski, wpadało się tam głównie na drinka (obok jest kilka znanych barów) albo ramen do różowej restauracji MOD. Bazar Miejski sprawił, że wyprawa w tamte rejony oznacza także wyprawę po skarby vintage, i to najróżniejszego typu. W Bazarze Miejskim znaleźć można zarówno sukienkę na domówkę, wygodny dres, jak i ekstrawaganckie okulary przeciwsłoneczne. Można też upolować starą porcelanową filiżankę, kolczyki jednej z najmodniejszych teraz projektantek, czy starego GameBoya. W Bazarze Miejskim każdy może wynająć wieszak (za pośrednictwem strony internetowej), przynieść swoje ubrania, które leżą nieużywane w szafie, i rzeczy, których nie potrzebuje, by wystawić je na sprzedaż. – Bazar Miejski narodził się z zamiłowania do idei zero waste i gospodarki cyrkularnej – mówi jego założyciel Tomasz Gałkowski.

Założyciel Bazaru Miejskiego  Tomasz Gałkowski (Fot. Filip Jurek)

Nie ma tu sztywnej selekcji – obok wieszaków z markowymi ubraniami znanych stylistek można znaleźć oversize’owe bluzy i t-shirty szalonej raperki, czy sukienki z wielkimi kołnierzami od miłośniczki stylu retro. Bazar Miejski, połączył miejski lifestyle z, nomen omen, ideą bazaru, gdzie może wystawić się każdy. To właśnie ta rozmaitość sprawiła, że bardzo szybko stał się jednym z najbardziej znanych miejsc w Warszawie. I zyskał tak dużą popularność, że na wolny wieszak trzeba było czekać przez kilka miesięcy. Nic dziwnego, że właściciel postanowił Bazar Miejski stworzyć jeszcze w jednym miejscu.

Weronika Wysocka / (Fot. Ola Golczyńska)
Joanna Jezierska / (Fot. Ola Golczyńska)
Natalia Kusiak / (Fot. Ola Golczyńska)

Nowy lokal miał się otworzyć już w kwietniu, ale pandemia nieco pokrzyżowała te plany. Już w ten weekend, 30 maja, nastąpi otwarcie Miejskiego Bazaru na Żoliborzu („Żoliborz jest znany ze współpracy sąsiedzkiej i licznych oddolnych inicjatyw, więc był naturalnym wyborem na lokalizację nowego butiku” – czytamy w komunikacie prasowym). Gdzie dokładnie? W pawilonie przy ulicy Słowackiego 12,  sąsiadującym z architektoniczną ikoną Żoliborza, Domem Handlowym „Merkury” projektu Jacka Nowickiego.

To jeszcze nie wszystko! W żoliborskiej fili Bazaru Miejskiego swoje wieszaki będą miały dziewczyny, słynące z wyczucia stylu, które możecie kojarzyć z Instagrama: Weronika Wysocka, Natalia Kusiak i Joanna Jezierska, a otwarcie Bazaru Miejskiego ma przybrać formę nietypowej garażówki. Pierwsi wystawcy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej sklepu, będą mogli wynająć regał na tydzień w promocyjnej cenie 20 złotych. Wszystkie rzeczy będzie można po prostu zostawić w Bazarze, a sprzedaż zostawić ekipie sklepu. Organizatorzy zapewniają, że całe wydarzenie zostało wymyślone tak, żeby było pięknie, ale i bezpiecznie. Widzimy się więc na Żoli!

(Fot. Filip Jurek)

 

Agata Wojtczak
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Bazar Miejski na Żoliborzu
Proszę czekać..
Zamknij