Znaleziono 0 artykułów
03.03.2020

Będzie nowa wersja Messengera

03.03.2020
(Fot. Getty Images)

Facebook wdraża nową wersję Messengera w systemie iOS. Użytkownicy aplikacji zmiany zaobserwują w ciągu najbliższych tygodni.

Messengera jako oddzielnie działającej aplikacji, a nie tylko facebookowego czatu, używamy od 2011 roku. Od tej pory przechodził różne aktualizacje i zyskiwał dodatkowe funkcjonalności, m.in. rozmowy wideo, pliki GIF, czy udostępnianie lokalizacji. To wszystko sprawiło, że z prostego komunikatora stał się dość skomplikowanym programem.

(Fot. Materiały prasowe)

Dlatego znów się zmienia. Teraz przy zachowaniu wszystkich dodatkowych opcji ma działać szybciej (a dokładniej, ładować się dwa razy szybciej niż w poprzedniej wersji), co umożliwiać ma sprawniejszą wymianę wiadomości z wieloma znajomymi. Będzie też zajmować mniej miejsca na smartfonie (tylko jedną czwartą tego, co wcześniej) i stanie się jeszcze łatwiejszy w obsłudze. „Inżynierom Facebooka udało się odchudzić kod aplikacji o 84 proc. Z ponad 1,7 miliona linijek kodu do 360 000. Uszczuplona architektura umożliwia sprawniejsze działanie aplikacji, ale pozwala też na łatwiejsze wprowadzanie kolejnych innowacji w jej ramach” – czytamy w informacji prasowej.

Jak zapowiada Facebook, w ramach przebudowy niektóre funkcje Messengera mogą być czasowo niedostępne, ale zespół pracuje nad ich sprawnym przywróceniem.

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij