Znaleziono 0 artykułów
25.03.2022

„Bezsenność we dwoje”: Historia nastoletniej miłości na Netfliksie

25.03.2022
(Fot. Materiały prasowe Netfliksa)

Sofia Alvarez, scenarzystka hitu Netfliksa „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, odpowiada za adaptację bestsellerowej powieści Sarah Dessen. W jednej z głównych ról Andie MacDowell. Premiera „Bezsenności we dwoje” już 22 kwietnia. 

Netflix udostępnił zwiastun „Bezsenności we dwoje”. Melodramat dla nastolatków opowiada o Auden (Emma Pasarow), która latem, przed pójściem na studia, przeżywa pierwszą miłość. Główna bohaterka w liceum tak skupiała się na nauce, że ominęły ją młodzieńcze przeżycia. W wakacje przed wkroczeniem w dorosłość Auden poznaje Eliego (Belmont Cameli), który wywróci jej życie do góry nogami. Chłopak spełni najskrytsze marzenia ukochanej – od nauki jazdy na rowerze po stawianie fundamentalnych pytań o plany na przyszłość.

(Fot. Materiały prasowe Netfliksa)

„Druga szansa” to jedna z bestsellerowych powieści Sarah Dessen. Książki autorki zostały przetłumaczone na 35 języków i sprzedały się w ponad 10 mln egzemplarzy na całym świecie. „Druga szansa” w styczniu 2021 roku wygrała nagrodę Goodreads Choice Award dla najlepszej „Young Adult Fiction”. Netflix zdobył również prawa autorskie do innych powieści poczytnej pisarki.

 

Bryan Unkeless i Eric Newman z wytwórni Screen Arcade zajmują się produkcją filmu. Producentami wykonawczymi są Alyssa Rodrigues, Sian McArthur i Erika Hampson. W obsadzie zobaczymy także Andie MacDowell („Sprzątaczka”, „Cztery wesela i pogrzeb”) i Dermota Mulroney („Mój chłopak się żeni”). Premiera już 22 kwietnia.

 

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij