Znaleziono 0 artykułów
06.06.2023
Artykuł partnerski

Pielęgnacja skóry, która wymaga specjalnego traktowania

06.06.2023
Fot. Getty Images

Kosmetyki poza pielęgnacją mają dostarczać przyjemności, dlatego marki prześcigają się w kuszących kompozycjach zapachowych czy z dodatkiem barwników. Wymagająca, sucha czy uwrażliwiona skóra potrzebuje jednak czegoś innego. To z myślą o niej Bielenda stworzyła wyjątkową serię Hydro Lipidium, która spełnia wymogi dermokosmetyków.

Coraz więcej z nas sięga po pielęgnację apteczną. Najczęstszą motywacją jest obawa przed podrażnieniem czy uczuleniem i potrzeba spokoju, że dostarczamy skórze przetestowanych, potrzebnych składników. Gdy jest sucha, wrażliwa lub wymagająca, domaga się specjalnego podejścia.

Fot. Materiały prasowe

Odpowiedzią na potrzeby wymagającej cery jest nowa linia pielęgnacyjna Hydro Lipidium Bielendy. Nie zawiera dodatków zapachowych, barwników ani substancji potencjalnie drażniących. Dzięki powściągliwej kompozycji idealnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Siłą serii nie jest jednak tylko to, czego w niej brak, ale i to, co zawiera. Hydro Lipidium ma w składzie substancje chroniące mikrobiom, przywracające właściwe pH skóry, a zwłaszcza pielęgnujące barierę hydrolipidową naskórka.

Bariera wodno-tłuszczowa: Tarcza ochronna

Mało poświęcamy jej uwagi, a przecież bariera hydrolipidowa to nasz tajny ochroniarz, okluzyjna warstwa, która bierze na siebie zagrażające skórze czynniki zewnętrzne – bakterie, zanieczyszczenia, mróz, słońce czy wiatr. Do tego zapobiega ucieczce wilgoci z naskórka, a tym samym chroni go przed wysuszaniem, pękaniem, pojawianiem się oznak przedwczesnego starzenia. Utrzymując lekko kwaśne pH, broni skórę także przed rozwojem niekorzystnych bakterii i grzybów. Łatwo o uszkodzenie warstwy hydrolipidowej (np. wskutek niewłaściwej ochrony czy agresywnej pielęgnacji), gorzej z jej odbudową. Owszem, naprawia się sama, ale trwa to około miesiąca. Kto przez tyle czasu chciałby znosić uczucie ściągnięcia skóry, podrażnienia, czasem swędzenia i godzić się na większe ryzyko pojawiania się stanów zapalnych? Na szczęście są substancje, które w lot koją, wzmacniają i wspomagają regenerację.

Fot. Materiały prasowe

Złoty skład Hydro Lipidium

O takie właśnie składniki apteczne – biozgodne ze skórą i jej pH, o sprawdzonym, łagodzącym działaniu – wzbogacone są produkty linii Hydro Lipidium. Można powiedzieć, że do jej stworzenia zaproszono same gwiazdy pielęgnacji. Popatrzmy: jest kompleks lipidowy, czyli połączenie skwalanu, fosfolipidów i ceramidów, trio realnie wzmacniające płaszcz ochronny naskórka, odpowiednio nawilżające go i natłuszczające. Jest łagodząca jego podrażnienia i regenerująca prowitamina B5, jest długotrwale nawilżająca ektoina, która sprawnie chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Mamy i króla wilgoci, czyli kwas hialuronowy. Jedna jego cząstka wiąże nawet 250 cząsteczek wody, stąd jego popularność w kremach. Nawet niewielka jego obecność w kosmetyku przynosi ulgę bardzo suchej i wrażliwej skórze. Wśród składników Hydro Lipidium jest i kompozycja pre- i probiotyków, które wzmacniają ciągle jeszcze niedoceniany mikrobiom naskórka, czyli mikroświat bakterii broniących dostępu do skóry patogenom. Jest zmiękczająca, kojąca alantoina, uelastyczniająca witamina E, trehaloza (hydrofilowa substancja nawilżająca, również wiąże wodę w naskórku). Jest i ożywczy, ujędrniający olej z bawełny i mało znana Cica (Centella Asiatica), roślina o silnym działaniu regenerującym i odbudowującym, która tonizuje naskórek i łagodzi podrażnienia.

Fot. Materiały prasowe

Bielenda Hydro Lipidium: Pięć produktów dla każdego

Linia Hydro Lipidium ma w składzie trzy kremy barierowe, serum i emulsję do mycia i demakijażu. Pierwszy, Krem barierowy nawilżająco-ochronny SPF 50 poza codziennym, silnym nawilżaniem łagodzi suchość naskórka i zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, bez efektu bielenia. Zabezpiecza nie tylko przed promieniami słońca (UV), lecz również podczerwienią (IR) i światłem niebieskim (HEV) emitowanym przez nasze telefony czy komputery.

Fot. Materiały prasowe

Drugi, Krem barierowy nawilżająco-kojący, jest idealny dla skóry suchej, wrażliwej, potrzebującej lekkiej pielęgnacji. Nawilża, odżywia, przyjemnie natłuszcza i zmniejsza uwrażliwienie skóry.

Fot. Materiały prasowe

Z kolei Wysokolipidowy Krem barierowy silnie regenerujący to gracz do zadań specjalnych. Wyraźnie wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka, przy okazji przywraca równowagę mikrobiomu skóry. Minimalizuje jej przesuszenie i nadwrażliwość, przynosząc natychmiastową ulgę dawką nawilżenia i natłuszczenia.

Fot. Materiały prasowe

W linii Hydro Lipidium jest też Serum barierowe nawilżająco-kojące, które naprawia nieprawidłowości w działaniu warstwy hydrolipidowej i usprawnia jej zdolność do wiązania wody.

Fot. Materiały prasowe

A Delikatna emulsja do mycia i demakijażu skutecznie odrywa zanieczyszczenia z naskórka, nie naruszając jego cennej ochronnej warstwy. Co docenią nie tylko osoby z cerą wrażliwą, ale wszystkie świadome zasad prawidłowej pielęgnacji.

Fot. Materiały prasowe

 

Anna Augustyn-Protas
Proszę czekać..
Zamknij