Znaleziono 0 artykułów
28.06.2023
Artykuł partnerski

Samochód dla indywidualistów

28.06.2023
Fot. Materiały prasowe

Indywidualność, estetyka i emocjonalność, połączone w mistrzowski sposób z innowacyjną obsługą i komunikacją, a także wysoką funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu oraz dynamiką jazdy. Właśnie takie jest pierwsze w historii BMW serii 2 Gran Coupé.

Dla prawdziwych fanów motoryzacji samochód jest czymś znacznie więcej niż tylko środkiem transportu. Radość czerpana z jazdy nie ma sobie równych zwłaszcza wtedy, kiedy siedzimy za kierownicą samochodu płynnie łączącego sportowe osiągi z miejską estetyką. Takiego, który wzbudza poruszenie na ulicach, bo został stworzony po to, aby przyciągać spojrzenia i podkreślić silną, indywidualną naturę niezależnych kierowców. Eleganckie i szykowne, a jednocześnie ekstrawaganckie i imponujące – BMW serii 2 Gran Coupé to indywidualista w każdym calu.

Fot. Materiały prasowe

Ekscytująca stylistyka

Samochód powinien przede wszystkim wyróżniać się osiągami, a także być komfortowy i bezpieczny. Design to też podstawa. W przypadku BMW serii 2 Gran Coupé możemy być pewni, że nasz pojazd przyciągnie spojrzenia. Z dumą wprowadza koncepcję czterodrzwiowego Coupé do segmentu samochodów kompaktowych klasy premium. Cechy szczególne tego modelu to przede wszystkim wydłużona, dynamiczna sylwetka. Sportowy, zdecydowany charakter pierwszego w historii BMW serii 2 Gran Coupé podkreślają też przykuwające uwagę detale, takie jak nachylone, drzwi bezramkowe. Z kolei adaptacyjne, diodowe lampy tylne sprawiają, że samochód nie tylko rzuca się w oczy, ale też jest jeszcze bardziej widoczny na drodze i rozpoznawalny w ciemności.

Fot. Materiały prasowe

Aby wejść do środka, wystarczy smartfon. Kluczyk do nowego BMW serii 2 Gran Coupé możemy mieć zawsze pod ręką dzięki funkcji digital Key, kompatybilnej iOS i Android. Umożliwia ona zdalne blokowanie, odblokowywanie i uruchamianie naszego BMW za pomocą smartfona. We wnętrzu uwagę zwracają ekskluzywne detale oraz najwyższej klasy materiały. Wyjątkowy charakter samochodu podkreślają ozdobne listwy Illuminated Berlin w kolorze High Matte, umieszczone w obszarze kokpitu i we wnętrzu pojazdu.

Eleganckie podświetlenie rzuca więcej światła na szlachetne detale. Takie jak sportowe fotele w skórze Dakota w kolorze czarnym i czerwonej magmy lub czarnym i kości słoniowej, które zapewniają poczucie luksusowej funkcjonalności i stanowią ciekawy akcent wizualny.

Fot. Materiały prasowe

Dopracowaną estetykę widać nawet w najdrobniejszych szczegółach, takich jak ekskluzywne listwy progowe z nazwą edycji, fluoryzujące pod wpływem światła. Z kolei dzięki szklanemu dachowi panoramicznemu możemy cieszyć się maksymalnie dużą przestrzenią, słońcem, wolnością i poczuciem, że nic nas nie ogranicza. A po zamknięciu zapewnia on jasne otoczenie.

Fot. Materiały prasowe

Dynamika jazdy i bezpieczeństwo

BMW serii 2 Gran Coupé dzięki dynamicznym elementom wyposażenia, takim jak adaptacyjny układ jezdny, skrzynia dwusprzęgłowa i napęd na wszystkie koła xDrive, pod względem zwinności jest na czele swojego segmentu. W połączeniu z mocnymi i wysoce wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi TwinPower Turbo z łatwością wyróżnia się z tłumu i zapewnia wyjątkową przewagę na każdej drodze. To jednak nie wszystko, bo sportowy układ kierowniczy M z funkcją Steptronic umożliwia bardziej bezpośrednie i zwinne kierowanie pojazdem przy mniejszym nakładzie siły. Dzięki temu samochód prowadzi się jeszcze precyzyjniej i umożliwia on bardziej sportową jazdę nawet na krętych drogach.

Fot. Materiały prasowe

Kolejną zaletą Gran Coupé jest ośmiostopniowa, sportowa skrzynia Steptonic, umożliwiająca bardziej sportową zmianę biegów. Z kolei inteligentny napęd na wszystkie koła BMW xDrive płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, dynamikę jazdy i zwiększając bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Adaptacyjny układ jezdny i sportowy układ jezdny M obejmują również stabilizatory z dużym naprężeniem wstępnym. Wszystko to razem zapewnia jeszcze bardziej bezpośrednie, sprzyjające sportowej jeździe działanie zawieszenia.

Fot. Materiały prasowe

W BMW serii 2 Gran Coupé zastosowano innowacyjne systemy wspomagające kierowcę znane z wyższych modeli marki. W Europie standardowo oferowane będzie ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu. Posiada ono funkcję aktywnego naprowadzania oraz ostrzegania przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi z miejską funkcją hamowania. Opcjonalne będą aktywny regulator prędkości, system asystujący kierowcy z ostrzeganiem przy zmianie pasa ruchu, przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i przed ruchem poprzecznym, a także innowacyjny asystent cofania. Możemy więc być pewni, że samochód ostrzeże nas przed niebezpieczeństwem czy kolizją, przewidując niepożądane sytuacje.

Fot. Materiały prasowe

Nowe BMW serii 2 Gran Coupé to gwarancja radości z jazdy. Ale jeśli chcemy dostosować pojazd do swoich indywidualnych wymagań, możemy wybrać oryginalne akcesoria BMW. Takie jak wysokiej jakości lekkie, 19-calowe obręcze kół M Performance ze stopów lekkich Double Spoke 555 Bicolor Jet Black. Są one frezowane i w każdym detalu emanują sportowym wyglądem. A jeśli chcemy, aby wsiadanie i wysiadanie z naszego BMW stało się jeszcze bardziej wyjątkowym doświadczeniem, możemy zdecydować się na nowe, diodowe projektory drzwiowe. Włączają się one automatycznie po każdym otwarciu drzwi, idealnie oświetlając obszar przed nimi, wyświetlaną grafiką logo BMW obok pojazdu. Wszystko po to, aby jazda stała się jeszcze bardziej ekscytująca.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij