Znaleziono 0 artykułów
04.02.2022

Celebracja Roku Tygrysa

04.02.2022
Fot. Getty Images

W kulturze azjatyckiej 1 lutego rozpoczyna się Nowy Rok. Tym razem upłynie on pod znakiem tygrysa. Z tej okazji marka Glenfiddich przygotowała limitowaną edycję 21-letniej single malt whisky. Do zaprojektowania kolekcjonerskich opakowań po raz trzeci zaprosiła ilustratora, Rlona Wanga, który ubrał je w piękną historię.

Podczas gdy w Europie opadły już noworoczne emocje, mieszkańcy Chin dopiero zaczynają odliczanie, z nadzieją oczekując na Rok Tygrysa. Obchody nowego roku w Państwie Środka to czas wspólnych spotkań i celebracji nowego początku. Azjatycka tradycja każe zadbać o podarek, będący symbolem dobrej, pełnej ekscytujących możliwości przyszłości. W tej roli idealnie sprawdzi się limitowane opakowanie whisky Glenfiddich 21YO Chinese New Year, zaprojektowane przez chińskiego artystę, Rlona Wanga.

Fot. Materiały prasowe

Optymistycznie spojrzenie w przyszłość

– Na zakończenie tej wyjątkowej serii Rlon Wang chce natchnąć nas optymizmem na przyszłość. Ten niezwykle utalentowany ilustrator zabiera nas w podróż w stronę niekończących się możliwości i okazji — przekonuje Will Peacock, Global Luxury Director Glenfiddich. Pochodzący z Chin Rlon Wang od 2020 roku tworzy dla szkockiej marki swoją opowieść o przyszłości. W 2020 roku artysta po raz pierwszy na nowo zinterpretował ikonę̨ królewskiego jelenia i przedstawił podróż̇ do Azji, w którą Charles Gordon — zięć założyciela Glenfiddicha, Williama Granta — wyruszył z kilkoma skrzynkami whisky.

Gordon marzył o tym, by cały świat poznał klasyczny trunek ze szkockiego regionu Speyside. Z kolei 2021 rok Wang zilustrował wielowątkową historią, inspirowaną obchodami Chińskiego Nowego Roku. Składają się na nią powroty do rodzinnych domów, spotkania w gronie najbliższych, doskonała azjatycka kuchnia i wspólne świętowanie w charakterystycznym, chińskim stylu. 

Dalej, w podróż

„Glenfiddich” w języku gaelickim oznacza Dolinę Jeleni, stąd w logotypie whisky znalazła się głowa tego zwierzęcia. Majestatyczny, symbolizujący bogactwo, dobrobyt i długie życie jeleń znalazł się w centrum kompozycji ilustracji Rlona Wanga dla Glenfiddith 21YO. Projekt Wanga swój pozaziemski klimat zawdzięcza reinterpretacji klasycznych symboli w futurystyczny sposób. Jak przekonuje artysta, jego celem było przelanie nadziei i marzeń ludzi na szablon opakowania.

Fot. Materiały prasowe
Il.Aneta Klejnowska / MAD Illustrators

– Na ilustracji widać dobrze znane nam postaci królewskiego jelenia oraz chińskiego, tańczącego lwa, przed którymi rozpościera się̨ świetlista galaktyka. Latarnie pomyślności, kwiaty lotosu i szybujący feniks wskazują̨ im drogę do tętniącego życiem świata pełnego kosmicznych odniesień. Brak grawitacji pozwala im wspiąć się na nowe wyżyny – dla nas to symbol bezkresnej przyszłości, która na nas czeka – wyjaśnia Rlon Wang.

Za nowy początek!

Wszystko to sprawia, że limitowana edycja 21-letniej Glenfiddich CNY niesie optymistyczną wizję przyszłości, pełnej nieskończonych możliwości i okazji. Co za tym idzie, idealnie sprawdzi się podczas kameralnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Choć noworoczne świętowanie mamy już w naszej części świata za sobą, to moment na celebrację nowych początków nadal trwa. Przed nami długie, karnawałowe wieczory. Warto uczcić je odrobiną 21-letniej whisky Glenfiddich.

Ta najczęściej nagradzana na świecie whisky single malt swój wyjątkowy smak i aromat zawdzięcza finiszowaniu w beczkach z dębu amerykańskiego, w których wcześniej przechowywany był rum z Karaibów. Dzięki temu uzyskuje bogate, pociągające akcenty karmelowej słodyczy. Bukiet tej wyjątkowej whisky w wyszukany sposób łączy akcenty fig, palonego cukru oraz dojrzałych bananów. Wrażenia potęguje kompozycja waniliowego toffi z charakterystycznym, owocowym akcentem Glenfiddich. Całość́ uzupełnia posmak ciastek maślanych, crème brûlée z delikatnym, ciepłym, lekko pieprznym akcentem. To połączenie, dzięki któremu ten najwyższej klasy trunek stanie się idealnym elementem każdej celebracji – nie tylko noworocznej!

Fot. Materiały prasowe

Whisky Glenfiddich single malt z limitowanej edycji dostępna jest wyłącznie w wyselekcjonowanych sklepach.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij