Znaleziono 0 artykułów
26.08.2021

Chłopiec z okładki pozywa Nirvanę

26.08.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Spencer Elden jako niemowlak pojawił się na okładce albumu „Nevermind” Nirvany. Teraz pozywa zespół o wykorzystanie seksualne.

Na okładce albumu Nirvany „Nevermind” z 1991 roku czteromiesięczny Spencer Elden pływa nago w basenie. 30 lat później dorosły już mężczyzna uznał, że zespół naruszył przepisy dotyczące dziecięcej pornografii, a jego rodzice nigdy nie podpisali zgody na wykorzystanie zdjęcia. Według Eldena, jego wizerunek został wykorzystany do przedstawienia „pracownika seksualnego chwytającego za dolara”.

Spencer Elden złożył pozew w sądzie federalnym Los Angeles. Argumentuje, że jego tożsamość już zawsze będzie powiązana z komercyjnym wykorzystaniem seksualnym. Mężczyzna zażądał po 150 tys. dolarów odszkodowania od każdego z siedemnastu oskarżonych albo procesu, w czasie którego zostanie ustalona inna wysokość kwoty. Spencer zeznał również, że Nirvana obiecała zakryć jego genitalia naklejką, ale umowy nie dotrzymano. 

„Aby mieć pewność, że okładka albumu wywoła u widza instynktowną reakcję seksualną, fotograf Kirk Weddle wywoływał odruch wymiotny Spencera, zanim wrzucił go pod wodę w pozach, które podkreślają jego odsłonięte genitalia” – napisano w pozwie.

Wśród pozwanych są żyjący członkowie zespołu Dave Grohl i Krist Novoselic, zarządca majątku Kurta Cobaina, była żona Cobaina Courtney Love oraz fotograf Kirk Weddle.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Chłopiec z okładki pozywa Nirvanę
Proszę czekać..
Zamknij