Znaleziono 0 artykułów
22.11.2019
Artykuł partnerski

Conquest V.H.P.: Longines bije kolejne rekordy

22.11.2019
Longines Conquest V.H.P. (Fot. Materiały prasowe)

Doskonała precyzja, zaawansowane technologie i sportowy wygląd. Wszystko to, wraz z charakterystyczną dla Longines elegancją, łączy nowy model zegarka Conquest V.H.P. W oparciu o wieloletnie doświadczenie z mechanizmami kwarcowymi marka w najnowszej kolekcji przywołuje historię swojego sukcesu z lat 80. XX wieku. 

Nowa kolekcja Longines miała swoją premierę w obserwatorium astronomicznym w Neuchâtel, gdzie w 1954 roku certyfikowano pierwszy stworzony przez Longines kwarcowy zegar o atomowej precyzji. Podczas prób ustanowił on szybko serię rekordów, których przez lata nikomu nie udało się pobić. Technologia znalazła zastosowanie w innowacyjnym chronometrażu sportowym. Longines od pokoleń służy jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych światowej rangi. Mechanizm kwarcowy testowany w Neuchâtel posłużył jako baza dla legendarnego Chronocinégines – pionierskiego instrumentu pomiarowego. Urządzenie generowało serię wydruków przedstawiających przemieszczające się sylwetki sportowców przekraczających linię mety z dokładnością do jednej setnej sekundy. Pozwalało to sędziom uczciwie, z niespotykaną wcześniej precyzją, wyłonić zwycięzcę zawodów.

Longines Conquest V.H.P. (Fot. Materiały prasowe)

Technologiczne mistrzostwo Longines sprawdziło się nie tylko podczas zawodów sportowych. Szybko znalazło zastosowanie także w masowej produkcji kwarcowych zegarków. W 1969 roku do sprzedaży trafił pierwszy model Ultra-Quartz. Półtorej dekady później, w 1984 roku, marka Longines potwierdziła swoje mistrzostwo w technologii, której szlaki przecierała. Wszystko za sprawą kolejnej innowacji – modelu Conquest V.H.P. Zastosowany w nim kaliber kwarcowy ustanowił ówczesny rekord precyzji chodu. Dziś, w nowym tysiącleciu, szwajcarska marka przywołuje pamięć o kamieniach milowych swojej historii.

Longines Conquest V.H.P. (Fot. Materiały prasowe)

Nowa odsłona zegarka Conquest V.H.P. (Very High Precision) łączy w sobie wszystko to, na czym opiera się filozofia marki – najwyższy poziom zegarmistrzowskiego rzemiosła, poszanowanie tradycji i zasad elegancji, a także dążenie do jak najwyższej wydajności. Conquest V.H.P. został wyposażony w mechanizmy manufaktury ETA, stworzone specjalnie dla Longines. Zapewniają one wysoki stopień precyzji dla zegarka o wskazaniach analogowych (±5 s/rok). Dzięki zastosowaniu systemu GPD (gear position detection) wyróżniają się możliwością resetowania wskazówek po wstrząsie lub ekspozycji na oddziaływanie pola magnetycznego. Zegarek może się również poszczycić bardzo długim cyklem życia baterii w połączeniu z procesem hibernacji oraz wiecznym kalendarzem. Takie atrakcyjne rozwiązania czynią jego mechanizm wyjątkowym. 

Longines Conquest V.H.P. (Fot. Materiały prasowe)

Modele linii Conquest V.H.P. to nie tylko innowacyjna technologia, ale też wyjątkowa estetyka, z której słynie Longines. Conquest V.H.P. to inteligentne zegarki, które opanowały dzisiejszy rynek. Stalowe zegarki są dostępne w wersjach z trzema wskazówkami i kalendarzem (średnice kopert 41 i 43 mm) oraz z chronografem (średnice kopert 42 i 44 mm). Chronograf wskazuje godziny, minuty i sekundy. Jest też wyposażony w liczniki 30-minutowy na godzinie 3., 12-godzinny na godzinie 9. i centralny 60-sekundowy. Za ustawienia każdego modelu odpowiada inteligentna koronka. Choć bateria charakteryzuje się dużą wytrzymałością, konieczność jej prewencyjnej wymiany sygnalizuje wskaźnik wyczerpania baterii E.O.L. Stalową bransoletę wyposażono w bezpieczne zapięcie. Tarcze zegarków z kolekcji Conquest V.H.P. są dostępne w kolorach niebieskim, srebrzystym, czarnym oraz w wersji z włókien węglowych. Ich ponadczasowy dizajn sprawia, że znakomicie odnajdą się w każdej stylizacji – od sportowych po eleganckie. 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij