Znaleziono 0 artykułów
22.11.2018

„Cztery wesela i pogrzeb” na małym ekranie

22.11.2018
Obsada filmu "Cztery wesela i pogrzeb" (Fot. East News)

Jedna z najlepszych komedii romantycznych w historii kina doczeka się w nadchodzącym roku telewizyjnej adaptacji. Akurat na 25. rocznicę kinowej premiery filmu, w którym Andie MacDowell zakochała się w Hugh Grancie. A wraz z nią cała reszta świata.

Amerykańska platforma Hulu, która wybiła się dzięki „Opowieści podręcznej”, ma w planach wyprodukowanie telewizyjnej adaptacji komedii romantycznej Mike'a Newella z 1994 roku (za scenariusz odpowiadał Richard Curtis, twórca „To właśnie miłość”). Twórczynią nowych „Czterch wesel i pogrzebu” ma być Mindy Kaling, która zasłynęła własnym serialem „Świat według Mindy” o ginekolożce poszukującej miłości. Bohaterka grana przez Kaling, jej alter ego, Mindy Lahiri, nieprzypadkowo była znawczynią komedii romantycznych.

Obsada filmu "Cztery wesela i pogrzeb" (Fot. East News)

Dla dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatek wychowanych na filmach z przełomu tysiącleci, takich jak właśnie historia nieśmiałego Brytyjczyka Charlesa (Grant), który zakochuje się w przebojowej Amerykance Carrie (MacDowell), czy „Bridget Jones”, nie lada wyzwaniem jest odnalezienie się w rzeczywistości pozbawionej książąt z bajki.

Dlatego Kaling (która stanie za kamerą, ale nie wystąpi na ekranie) postanowiła nakręcić miniserial o bardziej współczesnym charakterze. MacDowell pojawi się w nim co prawda w gościnnej roli, ale główni bohaterowie to czwórka przyjaciół, którzy spotykają się na tytułowych czterech weselach i pogrzebie. Maya (Nathalie Emmanuel z „Gry o Tron”), Craig (Brandon Mychal Smith z „You're The Worst”), Ainsley (Rebecca Rittenhouse z serialu Mindy) i Duffy (John Paul Reynolds ze „Stranger Things”) przez rok doświadczają „złamanych serc, towarzyskich skandali i szalonych romansów”.

Zdjęcia do miniserialu zaczynają się po weekendzie w Londynie.  Hulu pokaże serial w 2019 roku. Będziecie oglądać?

Anna Konieczyńska
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Cztery wesela i pogrzeb” na małym ekranie
Proszę czekać..
Zamknij