Znaleziono 0 artykułów
14.09.2023

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze

14.09.2023
Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze. Spektakl „Seek Bromance”, Samira Elagoz. (Fot. Materiały prasowe)

Od września do grudnia w Nowym Teatrze potrwa czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze. Wezmą w niej udział takie twórczynie, jak Marina Otero, Samira Elagoz, Alexandr Bachzetsis i Ligia Lewis. Tematem przewodnim wydarzenia jest miłość.

Spektakle czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze wpisują się w queerowe debaty nad reprezentacją osób nieheteronormatywnych. Samira Elagoz, który kilka lat temu przeszedł tranzycję, eksploruje tematy tożsamości płciowej, dynamiki między męskością a kobiecością. Projekty Mariny Otero skupiają się na doświadczeniu ciała, które staje się dla niej obiektem badań i umożliwia głębszą refleksję nad miłością. Z kolei Bachzetsis zastanawia się nad grami tożsamości seksualnej w teatrze, a Lewis podda refleksji przyjemność fantazjowania.

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze. Spektakl „Fuck me”, Marina Otero. (Fot. Diego Astarita)

Zespół kuratorski Międzynarodowego Festiwalu Nowa Europa w Nowym Teatrze

W zespole kuratorskim znajdują się Olga Drygas, Karolina Ochab i znany ze współprac z Krzysztofem Warlikowskim i samym Nowym Teatrem Piotr Gruszczyński. Twórcom festiwalu zależy na tym, by pokazy stały się okazją do zderzenia ze sobą różnych perspektyw.

Czwarty Międzynarodowy Festiwal Nowa Europa rozpocznie się 14 września i otworzy go spektakl „Fuck me”, czyli pierwsza część dyptyku Mariny Otero. Wydarzenie potrwa do 16 grudnia, kiedy swój projekt „Spisek/Skandal” zaprezentuje Ligia Lewis. Po każdym pierwszym spektaklu będzie można wziąć udział w spotkaniu z zespołem.

Maja Kierul
Proszę czekać..
Zamknij