Znaleziono 0 artykułów
31.05.2024

Zbliża się parada Trooping the Colour. Czy zobaczymy na niej Karola III i księżną Kate?

31.05.2024
Księżna Kate podczas Trooping the Colour w 2023 roku (Fot. Getty Images)

W oficjalnym komunikacie Pałac Buckingham potwierdził obecność króla Karola III na urodzinowej paradzie wojska. Udział w uroczystości księżnej Kate stoi pod znakiem zapytania.

Pałac Buckingham ogłosił, że król Karol III, który obecnie jest w trakcie leczenia, związanego z nowotworem, planuje wziąć udział w paradzie wojskowej Trooping the Colour, zaplanowanej na 15 czerwca. Jest to istotne wydarzenie, będące częścią brytyjskich tradycji, a sama obecność monarchy stanowi ważny symbol jedności i stabilności.

Król Karol III weźmie udział w urodzinowej paradzie

W uroczystości Trooping the Colour, która stanowi centralny punkt obchodów urodzin brytyjskich monarchów, biorą udział tysiące żołnierzy z ceremonialnych jednostek brytyjskiej armii, a także członków orkiestr wojskowych. Po przeglądzie wojska, dokonywanym przez monarchę na defiladowym placu Horse Guards Parade, uczestnicy imprezy przenoszą się do Pałacu Buckingham.

75-letni monarcha nie będzie w stanie prowadzić inspekcji wojska konno, jak to było w poprzednich latach, lecz planuje uczestniczyć siedząc w powozie. Zmiana zwyczaju okazała się konieczna ze względu na stan zdrowia króla, jednak sam jego udział pozostaje istotnym gestem dla narodu.

Księżna Kate z rodziną podczas Trooping the Colour w 2023 roku (Fot. Getty Images)

Obecność księżnej Kate na Trooping the Colour stoi pod znakiem zapytania

Nie jest pewne, czy w wydarzeniu będzie mogła wziąż udział księżna Kate, która ostatnio znalazła się w centrum uwagi nie tylko z powodu obowiązków członkini rodziny królewskiej, ale również ze względu na swoją walkę z chorobą. Od momentu, kiedy media doniosły o jej ostatniej operacji, potem o wykryciu nowotworu, Kate nie pojawia się publicznie tak często, jak wcześniej. Te wydarzenia wywołały zrozumiałe zaniepokojenie i zainteresowanie zarówno wśród jej fanów, jak i obserwatorów życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Obecność księżnej Kate na nadchodzących paradach i oficjalnych uroczystościach, w tym na Trooping the Colour, pozostaje zatem pod znakiem zapytania. Jej zdrowie jest teraz priorytetem, dlatego konieczne jest dostosowanie aktywności publicznej do samopoczucia i zaleceń lekarzy.

Hela Kozak
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Zbliża się parada Trooping the Colour. Czy zobaczymy na niej Karola III i księżną Kate?
Proszę czekać..
Zamknij