Znaleziono 0 artykułów
21.04.2021

Dakota Johnson gwiazdą ekranizacji „Perswazji” Jane Austen

21.04.2021
Dakota Johnson (Fot. Getty Images)

Gwiazda „Pięćdziesięciu twarzy Greya” zagra główną rolę w uwspółcześnionej adaptacji powieści Jane Austen. Premiera na Netfliksie. 

Ostatnia ukończona powieść Jane Austen, wydana po śmierci pisarki, doczeka się kolejnej adaptacji, w której zobaczymy amerykańską aktorkę Dakotę Johnson. Produkcją nowych „Perswazji” zajmie się Netflix, a w porównaniu do poprzednich ekranizacji, będzie to „współczesne ujęcie historii Anny Elliot”. Za kamerą stanie brytyjska reżyserka teatralna Carrie Cracknell, a scenariuszem zajmą się Ron Bass i Alice Victoria Winslow. 

„Perswazje” przybliżają losy 27-letniej dziewczyny, która kilka lat wcześniej, w wieku 19 lat, za namową najbliższych, zerwała zaręczyny z przystojnym, choć niezamożnym kapitanem Wentworthem. Gdy z powodu kłopotów finansowych kobieta wraz z rodziną przeprowadza się do Bath, ponownie spotyka ukochanego mężczyznę, a uczucia odżywają. 

Jak donosi amerykański serwis Variety, to nie jedyna adaptacja „Perswazji”, nad którą trwają pracę. Wytwórnia filmowa Searchlight tworzy własną ekranizację, w której rolę Anny Elliot odegra australijska aktorka Sarah Snook („Sukcesja”). Ta jednak ma być osadzona w XIX wieku.

Data premiery „Perswazji” z Dakotą Johnson nie jest jeszcze znana. 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij