Znaleziono 0 artykułów
03.07.2021

8 małych paryskich marek

03.07.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Jak zainspirować się legendarnym stylem paryżanek? Wybieramy 8 małych marek, których znakiem rozpoznawczym jest francuski szyk.

1. Rouje

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Jeanne Damas, paryska postać modowa z 1 mln 400 tys. obserwujących na Instagramie. 

Dlaczego lubimy: Letnie sukienki, kwieciste printy, nienagannie skrojone dżinsy i dodatki w stylu boho sprawiają, że są to idealne ubrania na słoneczny dzień w Paryżu.

2. Holiday Boileau

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Atelier Franck Durand, które wskrzesiło magazyn „Holiday” w 2014 r., otworzyło kawiarnię i założyło pod tym samym szyldem markę ready-to-wear. 

Dlaczego lubimy: Ponadczasowy styl, uniseks na lata. Koszule, spodnie w kwiaty, letnie dodatki i charakterystyczne bluzy tworzą bazę codziennych ubrań, które stały się must have. 

3. Marie Marot

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Marie Marot, projektantka z Paryża

Dlaczego lubimy: Za wyjątkowy twist, który dodaje do klasycznej białej koszuli. Od charakterystycznych uniseksowych krojów po mocne kolory i paski – te koszule powinny być we wszystkich szafach.

4. Musier

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Anne-Laure Mais, znana jako Adenorah, paryska influencenka z ponad 640 tys. obserwująych na Instagramie.

Dlaczego lubimy: Ta nowa mała paryska marka oferuje superkobiecą garderobę z naturalnych tkanin, wykonaną ręcznie w paryskich szwalniach. 

5. Admise

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Zoé Leboucher

Dlaczego lubimy: Za jej garnitury, skrojone z różnego rodzaju materiałów, w wielu kolorach. Niedrogie ceny i produkcja we Francji. 

6. Imparfaite

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Dwie przyjaciółki z Paryża: Camille Gabbi i Ariane de Béchade

Dlaczego lubimy: Za staranną selekcję ubrań vintage, prezentowaną w internetowym sklepie oraz wybieraną każdego miesiąca przez inną kobietę.

7. Mirae

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Tara, Camille i Edith, znane również jako projektantka Tara Jarmon z córką i przyjaciółką

Dlaczego lubimy: Za zaangażowanie w zrównoważoną, ekologiczną i przejrzystą modę. A także za żywe kolory, delikatne koronki i kobiece kroje. 

8. MaisonCléo

(Fot. Materiały prasowe)

Kto za tym stoi: Matka i córka – Maire i Cleo

Dlaczego lubimy: Za postawienie na ubrania szyte na miarę we Francji oraz za inspiracje latami 70., które dobrze uzupełniają codzienną garderobę.

Oryginalny tekst ukazał się pierwotnie na Vogue.fr

Heloise Salessy
Proszę czekać..
Zamknij