Znaleziono 0 artykułów
27.04.2023

Zaskakujące zastępstwa: Aktorki, które miały zagrać w kultowych produkcjach z lat 90. i 2000.

27.04.2023
(Fot. 20thCentFox/Courtesy Everett Collection)

Niewiele brakowało, a wiele kultowych produkcji z lat 90. i 2000. wyglądałoby zupełnie inaczej. Britney Spears miała zagrać w „Pamiętniku”, Jennifer Lawrence w „Plotkarze”, a Angelina Jolie w „Słodkich zmartwieniach”. Oto 9 zaskakujących zastępstw w najnowszej historii Hollywood.

Rachel McAdams zamiast Anne Hathaway w roli Andy Sachs z „Diabeł ubiera się u Prady”

(Fot. Getty Images)

Po rolach we „Wrednych dziewczynach” i „Pamiętniku” w 2004 r. Rachel McAdams odrzuciła rolę Andy Sachs w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”, mimo że trzykrotnie oferowano jej tę rolę, jak wspominał reżyser David Frankel. Scarlett Johansson, Natalie Portman, Kate Hudson i Kirsten Dunst również brano pod uwagę, zanim ostatecznie wytwórnia zdecydowała się na Anne Hathaway.

Britney Spears zamiast Rachel McAdams w roli Allie Hamilton w filmie „Pamiętnik”

(Fot. Getty Images)

Dyrektor castingu Matthew Barry w 2021 r. wyznał, że główną konkurentką Rachel McAdams do roli Allie Hamilton w filmie „Pamiętnik” była Britney Spears. Po filmie „Crossroads: dogonić marzenia” z 2002 r. u boku Taryn Manning i Zoe Saldany Spears chciała zrobić karierę w Hollywood. Jessica Simpson, Reese Witherspoon i Jessica Biel też ubiegały się o rolę. Podczas BFI London Film Festival w 2020 r. George Clooney podzielił się natomiast informacją, że miał zagrać Noah Calhouna.

Emilia Clarke zamiast Dakoty Johnson w roli Anastasii Steele w filmie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

(Fot. Getty Images)

Choć należy do fanek Sam Taylor-Johnson, która wyreżyserowała pierwszą odsłonę franczyzy „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, Emilia Clarke odrzuciła rolę Anastasii Steele ze względu na liczbę scen erotycznych. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter gwiazda „Gry o tron” wyjaśniła, że miała już na koncie tyle scen nagości jako Daenerys Targaryen, że obawiała się zaszufladkowania.

Jennifer Lawrence zamiast Blake Lively w roli Sereny van der Woodsen w serialu „Plotkara”

(Fot. Getty Images)

Przed przełomową rolą w filmie „Do szpiku kości” z 2010 r., za którą otrzymała pierwszą nominację do Oscara, nastoletnia Jennifer Lawrence startowała w castingu do roli Sereny van der Woodsen w „Plotkarze”. – Nie zdawaliśmy sobie z tego wtedy sprawy – powiedział twórca serialu Josh Schwartz w rozmowie z platformą Vulture przy okazji 10. jubileuszu premiery produkcji. – Podobno była załamana, że nie dostała tej roli – wspomina scenarzysta. Za to o rolę Evy Coupeau, nonszalanckiej francuskiej dziewczyny Chucka Bassa, którą ostatecznie zagrała Clémence Poésy, ubiegała się Greta Gerwig.

Nicole Kidman zamiast Julii Roberts w roli Anny Scott w „Notting Hill”

(Fot. Getty Images)

Choć Nicole Kidman pod koniec lat 90. miała już ugruntowaną pozycję w Hollywood, do „Notting Hill” wybrano Julię Roberts (wkrótce wystąpiła z Hugh Grantem w serialu „Od nowa”). Kilka lat później Kidman zgodziła się zagrać Jane u boku Brada Pitta w filmie „Pan i Pani Smith” ,ale ostatecznie wybrała „Żony ze Stepford”. Konsekwencją było narodzenie się Brangeliny.

Henry Cavill zamiast Roberta Pattinsona w roli Edwarda Cullena w filmie „Zmierzch”

(Fot. Getty Images)

Autorka „Zmierzchu” Stephenie Meyer do roli wykreowanego przez siebie wampira typowała Henry’ego Cavilla. Ale to Robert Pattinson pokonał ponad 5 tys. innych aktorów, by zagrać Edwarda Cullena. Kristen Stewart również musiała zmierzyć się z konkurencją – o rolę Belli Swan starała się m.in. Lily Collins z „Emily w Paryżu”.

Matthew McConaughey zamiast Leonardo DiCaprio w roli Jacka Dawsona w filmie „Titanic”

(Fot. Getty Images)

Matthew McConaughey – gwiazdor komedii romantycznych lat 2000., w 2021 r. opowiedział, że brano go pod uwagę do roli Jacka z „Titanica”. – Poszedłem na casting i odegrałem scenę z Kate Winslet. „To było świetne”, usłyszałem. Ostatecznie mi się nie udało – wspominał aktor. W roli Rose DeWitt Bukater James Cameron widział Claire Danes, która właśnie skończyła kręcić film „Romeo + Julia” z Leonardo DiCaprio.

JoJo zamiast Miley Cyrus jako „Hannah Montana”

(Fot. Getty Images)

Miley Cyrus szczerze opowiadała o wyczerpującym castingu do serialu „Hannah Montana”. JoJo początkowo brana pod uwagę do tytułowej roli, odrzuciła propozycję, bo chciała skoncentrować się na muzyce. Ostatecznie Miley – uznawana wcześniej za zbyt młodą – przekonała zespół Disneya, a seria miała premierę kilka miesięcy po jej 13. urodzinach.

Angelina Jolie zamiast Alicii Silverstone w roli Cher Horowitz w filmie „Słodkie zmartwienia”

(Fot. Getty Images)

Agent Angeliny namawiał ją do udziału w filmie. Przesłała mi nawet demo. Ale wiedziałam, że jest przeciwieństwem tego, czego szukam wspominała dyrektorka castingu Carrie Frazier 20 lat po premierze. Zanim rola trafiła do Alicii Silverstone, brano pod uwagę także Gwyneth Paltrow i Reese Witherspoon. Rolę Josha miał otrzymać Ben Affleck. Ostatecznie przypadła Paulowi Ruddowi.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.co.uk.

Vogue
Proszę czekać..
Zamknij