Znaleziono 0 artykułów
26.04.2023

Letnia stylizacja Gisele Bündchen to kwintesencja „rich mom energy”

26.04.2023
Fot. Getty Images

Znak rozpoznawczy estetyki „rich mom energy”? Białe dżinsy, które świetnie odzwierciadlają styl osoby, która nie przejmuje się praktycznymi kwestiami związanymi z macierzyństwem. I właśnie je wybrała supermodelka Gisele Bündchen.

W kwietniowy weekend 2023 roku supermodelka Gisele Bündchen wybrała się na plażę w Miami, jednak nie po to, by odpoczywać na leżaku. Była gwiazda z okładki brytyjskiego „Vogue’a” dołączyła bowiem do przyjaciół podczas zawodów jeździeckich Longines World Class Championship Tour. To wydarzenie, które doskonale koresponduje z nowym trendem z mediów społecznościowych: rich mom style. Oczywiście stylizacja Gisele była spójna estetyką „zamożnej mamy”.

Fot. Getty Images

Białe dżinsy są chyba najlepszym znakiem rozpoznawczym rich mom energy – świetnie odzwierciadlają styl osoby, która nie przejmuje się praktycznymi kwestiami związanymi z macierzyństwem, takimi jak plamy po keczupie czy z błota. Supermodelka wybrała więc właśnie ten element garderoby – założyła wąskie jasne spodnie przed kostkę i lnianą koszulę zapinaną na guziki. 42-letnia modelka dopełniła biały total look typowymi akcesoriami „zamożnej mamy” – złotą biżuterią i camelowymi dodatkami: skórzanymi espadrylami i zamszową torebką z przeszyciami.

Bijące rekordy popularności w 2023 roku wyrażenie „quiet luxury” pojawia się w wielu dyskusjach związanych z ostatnim sezonem „Sukcesji” i ze strojami Gwyneth Paltrow, w których pokazywała się w sali sądowej (aktorka najczęściej sięgała po projekty marek Brunello Cucinelli i Loro Piana). Estetyka rich mom energy również powstała z inspiracji stylem życia (i modą) najbogatszych i wpisuje się w trend na „stonowany luksus”. Także oznacza pozornie skromne ubrania – neutralne odcienie, proste kroje, brak logo – które jednak wciąż są ultraluksusowe i kosztowne.

Termin rich mom energy powstał na TikToku, kiedy Christina Najjar zaczęła dzielić się ze swoimi obserwatorami filmikami typu: „rich mom starter pack”. – Bycie zamożną mamą to styl życia – tłumaczyła w wywiadzie. – Możesz być bogatą mamą kimkolwiek jesteś, jeśli czerpiesz z życia garściami i dobrze się przy tym bawisz.

Nie możemy sobie wyobrazić niczego innego, co bardziej ucieleśniałoby tę postawę niż założenie białego total looku na ekskluzywną imprezę jeździecką w South Beach.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Emma Spedding
Proszę czekać..
Zamknij