Znaleziono 0 artykułów
12.04.2023

Odżywka do włosów: Lista codziennych potknięć

12.04.2023
Fot. Tatiana&Karol, Vogue Polska nr 62, kwiecień 2023

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego twoje włosy są matowe i suche pomimo stosowania odżywki? Jeśli tak, jest spora szansa, że popełniasz poniższe błędy.

Prawidłowe nakładanie odżywki: Skorzystaj z naszych wskazówek, by uniknąć błędów

Mimo, że o myciu włosów wiemy wiele, zawsze znajdzie się coś, czego możemy się jeszcze nauczyć. Najczęściej popełniane błędy związane są ze sposobem stosowania odżywki. Pierwszym, jest nieużywanie jej po każdym myciu włosów. Statystyki potwierdzają, że mniej niż 50 procent kobiet stosuje ją regularnie. Drugim dużym błędem, jest nieodsączanie włosów po umyciu, a przed nałożeniem kosmetyku. Stylista Álex Rodríguez Agramunt z Alma Hair Spa potwierdza, że „substancje odżywcze i nawilżające mogą wniknąć we włosy i zadziałać tylko wtedy, gdy te zostaną wcześniej odpowiednio osuszone" np. za pomocą ręcznika.

Zasada 15 sekund

Według eksperta nie ma znaczenia, jakiego ręcznika używasz. – Bawełniany w zupełności wystarczy – mówi Rodríguez. Istotna jest za to długość takiego osuszania. – Włosy powinniśmy osuszać ręcznikiem od 10 do 15 sekund, a następnie zastosować odżywkę i pozostawić ją na nich, w międzyczasie myjąc resztę ciała – wyjaśnia. Ta cenna wskazówka skłania do zmiany przyzwyczajeń i przygotowania ręcznika tak, by był pod ręką i pozwolił na wdrożenie nowego elementu do rytuału mycia. Dzięki temu odżywka, maska lub inny zabieg nawilżający będzie mógł spełnić swoja funkcję.

Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów?

Jeśli myjesz włosy codziennie, nie zapominaj o stosowaniu odżywki po każdym myciu. Stylistka María Baras powiedziała nam jakiś czas temu: – Jeśli w twoim rytuale pielęgnacyjnym brakuje odżywki, końcówki mogą się łamać, a włosy wyglądać na matowe i suche. Stosowanie jej nie tylko ułatwia (czasem żmudne) rozczesywanie mokrych włosów, ale jednocześnie chroni kosmyki przed uszkodzeniami, które mogą powstawać w jego trakcie. Ponadto odżywka daje efekt „makijażu”, który wygładza łuski włosa i sprawia, że są bardziej błyszczące. Farmaceutka Helena Rodero dodaje: – Odżywka utrzymuje właściwości hydrofobowe włókna włosa, co oznacza, że zapobiega przenikaniu do niego wody, a tym samym puszeniu się oraz działaniu wilgoci na włosy od zewnątrz.

Ilość robi różnicę

Jedną z największych obaw osób, które pomijają stosowanie odżywki jest ta, że spowoduje ona przetłuszczanie się włosów. Nie stanie się tak, jeśli odżywka będzie nakładana prawidłowo, czyli od połowy długości aż po końce. Aplikację zwykle powinno zaczynać się mniej więcej od wysokości ucha i pamiętać o odpowiedniej porcji – o wielkości migdała w zupełności wystarczy dla włosów o średniej długości, natomiast długie i grube będą jej potrzebowały nieco więcej.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Ana Morales
Proszę czekać..
Zamknij