Znaleziono 0 artykułów
23.09.2021

Bohaterki filmów i seriali w siwych włosach

23.09.2021
Fot. materiały prasowe/Getty Images

Andie MacDowell, Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Diane Keaton noszą siwe fryzury nie tylko prywatnie, również jako postaci w filmach i serialach.

Można powiedzieć, że podejście do odrostów na włosach zmieniło się diametralnie w ciągu ostatnich kilku lat. Żyjemy w czasach, w których gwiazdy na czerwonym dywanie w Cannes prezentują swoje siwe włosy, wielbiciele mody w każdym wieku zastanawiają się, czy niefarbowane fryzury dodadzą im siły, a gorączkowe poprawki koloru nie są już potrzebne. Trend ten jest coraz częściej widoczny także na ekranie – wielu aktorów decyduje się na zachowanie naturalnych fryzur do swoich ról.

W serialu „Sprzątaczka”, który niedługo będzie można oglądać na platformie Netflix, Andie MacDowell gra uduchowioną artystkę i matkę Alex (w tej roli zobaczymy Margaret Qualley, prawdziwą córkę MacDowell). Podstawowe elementy charakterystycznego stylu bohaterki „Sprzątaczki”? Haftowane płaszcze, grube pierścionki koktajlowe i srebrne loki w stylu Botticellego. Sarah Jessica Parker i Cynthia Nixon zostały zauważone na planie kontynuacji „Seksu w wielkim mieście” ze swoimi naturalnymi włosami – w przypadku pierwszej z nich były to perłowe odrosty, w przypadku drugiej – srebrzysta fryzura. Diane Keaton nosiła gładkie srebrne uczesanie w filmie „Pozycja obowiązkowa”, a Glenn Close w „Żonie”, jako bohaterka ukrywająca swoje emocje, miała krótkie cięcie w lodowatym odcieniu białego.

Tym, którzy szukają jeszcze więcej inspiracji dotyczących siwych włosów, przedstawiamy listę najbardziej zachwycających stylizacji z kina i telewizji.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

1/10 Sarah Jessica Parker i Cynthia Nixon w And Just Like That...

2/10 Glenn Close w Żonie

3/10 Jodie Foster w Mauretańczyku

4/10 Andie MacDowell w Sprzątaczce

5/10 Salma Hayek w Projekcie Koliber

6/10 Jane Fonda w Nasze noce

7/10 Angela Bassett w Czarnej panterze

8/10 Meryl Streep w Diabeł ubiera się u Prady

9/10 Diane Keaton w Pozycji obowiązkowej

10/10 Helen Mirren w Solówkach

Radhika Seth
Proszę czekać..
Zamknij