Znaleziono 0 artykułów
18.07.2021

Wszystko, co wiemy o serialu „And Just Like That…”

18.07.2021
Fot. materiały prasowe

Siedemnaście lat po emisji finałowego odcinka kultowego serialu „Seks w wielkim mieście” doczekaliśmy się powrotu przyjaciółek z Nowego Jorku. Kontynuację losów Carrie, Mirandy i Charlotte zobaczymy w dziesięcioodcinkowej produkcji „And Just Like That…”. Serial zadebiutuje na platformie HBO Max już w grudniu.

Fabuła serialu „Seks w wielkim mieście”

Rzecz dzieje się w Nowym Jorku, głównie na Manhattanie. Serialowe przyjaciółki wierzą, że spełnią tam swój amerykański sen. Felietonistka Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), prawniczka Miranda Hobbes (Cynthia Nixon), dyrektorka galerii sztuki Charlotte York (Kristin Davis) i specjalistka od PR Samantha Jones (Kim Cattrall) są ambitne, niezależne i szukają miłości. Z tym, jak wiadomo, wiąże się wiele perypetii i one są osią serialu. Dziewczyny bawią się, plotkują i ciągle rozmawiają o facetach. Ostatecznie jednak okazuje się, że „Seks w wielkim mieście” to wielka pochwała przyjaźni

Zakończenie serialu „Seks w wielkim mieście”

Serialowa adaptacja bestsellerowej książki Candace Bushnell doczekała się sześciu sezonów. 22 lutego 2004 roku wyemitowany został finałowy odcinek. Przyjaciółki nie są już singielkami. Miranda mieszka z synkiem i partnerem Steve’em (David Eigenberg) na Brooklynie, Charlotte porzuca karierę, aby wraz z mężem Harrym Goldenblattem (Evan Handler) starać się o adopcję dziecka. Samantha zakochuje się jak nigdy wcześniej – jest w związku z pięknym Jerrym (Jason Lewis). Burzliwa relacja Carrie z Mr. Bigiem również zdaje się zmierzać ku stabilizacji. Mr. Big (Chris Noth) odnajduje Carrie w Paryżu, dokąd wyjechała z artystą Aleksandrem Petrovskym, (w tej roli Michaił Barysznikow), i obiecuje, że teraz już będzie dobrze.

(Fot. Getty Images)

Filmy „Seks w wielkim mieście” i „Seks w wielkim mieście 2”

Kultowy serial miał dwie pełnometrażowe kontynuacje. W filmie „Seks w wielkim mieście” (2008) poznajemy dalsze losy przyjaciółek z Nowego Jorku – Carrie planuje ślub z Mr. Bigiem, Charlotte oczekuje dziecka, a jej małżeństwo kwitnie. Samantha uświadamia sobie, że najbardziej kocha być singielką, a Miranda zostaje zdradzona przez Steve’a. W drugiej części filmowej adaptacji przyjaciółki wyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, aby odpocząć od problemów. 

Fabuła „And Just Like That…”

11 stycznia 2021 roku Sarah Jessica Parker opublikowała na Instagramie zapowiedź kontynuacji kultowego serialu – „And Just Like That…”. Półtora roku wcześniej Candace Bushnell, autorka książki „Seks w wielkim mieście”, wydała kontynuację przygód przyjaciółek z Nowego Jorku – „Is There Still Sex in the City?”. Wtedy pojawiły się domysły, że Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha powrócą na mały ekran. Wiadomo, że w nowym serialu dziewczyny są pięćdziesiątce, wciąż kręcą się po Manhattanie i mierzą z cieniami i blaskami dojrzałości. Zdjęcia z planu serialu gwarantują również nową porcję stylowych inspiracji.

Obsada „And Just Like That…”

Ponownie zobaczymy Sarah Jessicę Parker, Cynthię Nixon i Kristin Davis. Wielką nieobecną będzie Kim Cattrall, która z powodów osobistych i prywatnej niechęci do Parker postanowiła nie brać udziału w kontynuacji serii. Mr. Big również pojawi się na ekranie, a wraz z nim inny ukochany Carrie – Aidan Shaw (John Corbett). Ponownie zobaczymy również Evana Handlera, Davida Eigenberga oraz Maria Cantonego i Willie’ego Garsona. Do obsady dołączy Sara Ramirez – wcieli się w osobę niebinarną zajmującą się stand-upem. Na ekranie zobaczymy również Karen Pittman, Nicole Ari Parker i Saritę Choudhury.

(Fot. Getty Images)

Data premiery

W połowie czerwca ruszyły zdjęcia do serialu, a 9 lipca HBO Max udostępnił oficjalną fotografię z planu zdjęciowego „And Just Like That…”. Na zdjęciu widać Carrie, Mirandę i Charlotte, które pewnym krokiem przemierzają Nowy Jork. Niedawno do sieci trafiła zapowiedź jesiennej ramówki platformy HBO Max, na której mogliśmy zobaczyć pierwszy teaser serii.

Podczas specjalnego wydarzenia, związanego z europejskim debiutem platformy, ujawniono, że dalsze przygody Carrie, Mirandy i Charlotte poznamy już w grudniu. HBO Max zadebiutuje w Polsce w 2022 roku, jest jednak szansa, że serial obejrzymy wcześniej na HBO GO.

Zwiastun

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij