Znaleziono 0 artykułów
09.09.2023

I na dzień, i na wieczór. Najmodniejsza sukienka tej jesieni jest idealna na każdą okazję

09.09.2023
Jasmine Tookes (Fot. Getty Images)

Czarna sukienka jest nieodłącznym elementem garderoby, od kiedy Coco Chanel pokazała ją światu pod koniec lat 20. XX wieku. Pierwotnie prosta, sięgająca kolan, z eleganckim kołnierzykiem i długimi rękawami, od tamtego czasu wielokrotnie przechodziła metamorfozę – i regularnie podbijała wybiegi. To też najmodniejsza kreacja tegorocznej jesieni.

Czarna sukienka hitem jesieni

Kiedy Christian Dior określił ją jako „niezbędną”, czarna sukienka szybko zyskała uznanie w świecie mody, a jej popularność jeszcze podbijały gwiazdy: Audrey Hepburn, która wystąpiła w kreacji Givenchy w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”, Mireille Darc w stylizacji, którą stworzył Guy Laroche do „Tajemniczego blondyna w czarnym bucie”, czy Catherine Deneuve w kreacji Yves’a Saint Laurenta w „Piękności dnia”. Mała czarna wraca regularnie w różnych wersjach, dając projektantom nieograniczone pole do popisu i zawsze odpowiadając na nasze aktualne potrzeby – proste fasony, drapowania, koronki. Czarna sukienka zyskała nowe oblicze także w sezonie jesień-zima 2023-2024, jak w kolekcjach Givenchy i Blumarine.

Givenchy jesień-zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Mała czarna pozostaje nieodłącznym elementem garderoby w tym sezonie. Czym charakteryzuje się tej jesieni? Jest dłuższa i bardziej nastawiona na maksymalizm. Obecnie najmodniejsze fasony wyróżniają się też dynamicznymi cięciami. I przede wszystkim w nowym sezonie czarną sukienkę możemy nosić na każdą okazję. Dowody znajdziecie na zdjęciach.

Blumarine jesień-zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Jak gwiazdy stylizują czarną sukienkę maksi?

Dostrzeżone na ulicach Los Angeles i Nowego Jorku Jasmine Tookes i Angelina Jolie już noszą czarną maksi zgodnie z najgorętszymi trendami. Zarówno amerykańska modelka, jak i aktorka najmodniejszą długą sukienkę założyły pod sezonowe elementy garderoby, takie jak marynarka lub płaszcz, dzięki czemu uzyskały swobodną stylizację na co dzień, która nadaje się też do biura.

Jasmine Tookes (Fot. Getty Images)
Angelina Jolie (Fot. Getty Images)

Gwiazdy takie jak Kendall Jenner, Elsa Hosk, Rosie Huntington-Whiteley, Hailey Bieber i Vivian Hoorn uznają czarną sukienkę za must have. To strój niezwykle uniwersalny, który może być przekształcony w elegancką wieczorową kreację za pomocą kilku dodatków. Wystarczą odpowiednia torebka, choker z ozdobnymi kwiatamigustowna para kolczyków lub imponująca złota biżuteria – i gotowe.

Kendall Jenner w sukience Blumarine

Elsa Hosk w kreacji Magdy Butrym

Vivian Hoorn w sukience Viveh

Rosie Huntington-Whiteley

Hailey Bieber w czarnej sukience Ferragamo

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Jessica Scemama
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. I na dzień, i na wieczór. Najmodniejsza sukienka tej jesieni jest idealna na każdą okazję
Proszę czekać..
Zamknij