Znaleziono 0 artykułów
11.07.2021

Drugie życie ukochanej przez księżną Dianę torebki Gucci

11.07.2021
Księżna Diana (Fot. MIKE FORSTER/DAILY MAIL/SHUTTERSTOCK)

Po spektakularnym sukcesie wznowionego modelu Jackie, Gucci przywraca kolejny kultowy dodatek z archiwum marki. Ulubiona torebka księżnej Diany z bambusową rączką została na nowo zaprojektowana przez Alessandro Michele 20 lat po tym, jak oryginał wpadł w oko księżnej. 

Kiedy paparazzi przyłapali ją wychodzącą z Chelsea's Harbour Gym w uczelnianej bluzie i spodenkach kolarskich, pojemna torba zaczęła kojarzyć się z jej osobistą wolnością. Dystansując się od rodziny królewskiej, Diana stawała się coraz odważniejsza w swoich wyborach modowych, choć, jak powiedziała kiedyś jej stylistka Anna Harvey, zawsze unikała formalności związanych z królewskim dress code’em.

Lady Di z torbą Gucci bamboo w 1996 roku (Fot. BRENDAN BEIRNE/SHUTTERSTOCK)

Stworzona przez Michele wersja strukturalnej torebki bazuje na idei płynności. Od oryginału odróżniają je neonowe skórzane paski zapinane wokół bambusowych rączek – ukłon w stronę funkcjonalnych opasek, które utrzymywały integralność drewnianych rączek z lat 90. Nowe, odblaskowe paski są dostępne w wymiennych fluorescencyjnych wariantach. Litery i symbole gwiazd mogą być wytłoczone na wewnętrznej stronie pasków, aby nadać indywidualny urok unowocześnionej wersji ulubionej torebki księżnej.

Księżna Diana w 1996 roku (Fot. BRENDAN BEIRNE/SHUTTERSTOCK)

Torebki są dostępne w trzech rozmiarach i siedmiu wersjach kolorystycznych – ponadczasowy cuir jest najbardziej zbliżony do koloru torebki Diany, z kolei nasycone, szmaragdowe i słodkie różane wersje z żółtymi, różowymi lub pomarańczowymi paskami są zgodne z misją marki, która przez swoje produkty promuje wyrażanie siebie. Noszona na ramieniu przez różowowłosą modelkę idącą po wybiegu z królikiem na rękach, Gucci Diana reprezentuje cykl ponownego odkrywania i wolności bycia tym, kim się jest – coś, co oryginalna dziewczyna z plakatu marki bez wątpienia by poparła.

Sienna Miller (Fot. SANSHO SCOTT/BFA.COM)

Przyjaciółki marki – Sienna Miller, Jodie Turner-Smith i Elle Fanning, szybko wyraziły swoje poparcie dla nowej torebki zakorzenionej w historii Gucci. Królowa stylu boho Sienna do swoich popisowych szortów wybrała duży model z żółtymi paskami. Pomarańczowe akcenty fluorescencyjne wpadły w oko Jodie, a ultrakobieca Elle zakochała się w pudroworóżowej wersji.

Jodie Turner-Smith z nowoczesną odsłoną ukochanej torby Lady Di (Fot. ANTONIO MASIELLO)

Możemy się spodziewać, że ten zmodernizowany klasyk będzie najgorętszym dodatkiem do letniej garderoby dziewczyn z całego świata, gdy tylko pojawi się na rynku 6 lipca.

Elle Fanning (Fot. 0044 7766492998)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij