Znaleziono 0 artykułów
05.12.2022

Dziewięć żyć Julii Roberts

05.12.2022
(Fot. Getty Images)

Od niezapomnianych kreacji w „Pretty Woman” po niewymuszoną elegancję w „Notting Hill” – kariera Julii Roberts jest pełna zachwycających stylizacji. Przypominamy najlepsze filmowe charakteryzacje gwiazdy, która w październiku obchodziła 55. urodziny.

„Mystic Pizza” (1988)

(Fot. Alamy)

To pierwsza duża rola filmowa, która przyniosła Roberts sławę. Charakterystyczna burza loków aktorki, opadająca na czerwony kardigan zapinany na guziki, szybko przeszła do historii kina. 

„Stalowe magnolie” (1989)

(Fot. shutterstock)

W filmie, za który otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara, Roberts pojawiła się w satynowej, zdobionej kokardami sukni ślubnej. 

„Pretty Woman” (1990)

(Fot. shutterstock)

W filmie, który sprawił, że Hollywood ją pokochało, Roberts wcieliła się w postać Vivian, ubraną w sukienkę mini i wysokie, sięgające ud buty. Kolejne kreacje bohaterki to czerwona suknia balowa, sukienka w kropki oraz luźny garnitur. Nie można zapomnieć też o monochromatycznej sukience i słomkowym kapeluszu z szerokim rondem, który nosiła w prawdopodobnie najwspanialszej ekranowej scenie zakupów w historii kina („Wielki błąd. Wielki. Ogromny”).

„Mój chłopak się żeni” (1997)

(Fot. shutterstock)

Jeśli ktokolwiek może sprawić, że tkwienie w friend zone wydaje się pociągające, to jest to bez wątpienia Julia Roberts w lawendowej sukni. 

„Notting Hill” (1999)

(Fot. shutterstock)

Poza słynną kwestią: – Jestem tylko dziewczyną stojącą przed chłopakiem i proszącą go o miłość – czarny beret i skórzana kurtka Roberts to najlepsza rzecz w tym filmie. 

„Erin Brockovich” (2000)

(Fot. shutterstock)

Kreacja Roberts, która przyniosła jej w 2001 r. Oscara, była równie pamiętna, jak jej garderoba składająca się z topów w lamparcie cętki i skórzane minispódniczki.

„Uśmiech Mony Lizy” (2003)

(Fot. shutterstock)

Beret pojawił się również w filmie Roberts, którego akcja działa się w latach 50. – „Uśmiechu Mony Lisy”, w którym zagrała nauczycielkę plastyki Katherine Ann Watson, uwielbiającą czerwone pomadki i oversize’owe płaszcze.

„Bliżej” (2004)

(Fot. shutterstock)

W roli Anny w romantycznym dramacie postawiła na klasyczną, białą koszulę.

„Wojna Charliego Wilsona” (2007)

(Fot. shutterstock)

W komedii, w której królowały wielkie fryzury i balowe suknie, emanowała pełnym blaskiem.

Artykuł ukazał się oryginanie na Vogue.co.uk.

Katie Berrington
Proszę czekać..
Zamknij