Znaleziono 0 artykułów
11.08.2023

Emily Ratajkowski i Dua Lipa noszą najmodniejszą sukienkę jesieni

11.08.2023
Fot. Getty Images

Emily Ratajkowski i Dua Lipa nie mają wątpliwości, że czerwona sukienka jest niezbędnym elementem jesiennej garderoby każdej it-girl. Sprawdź, jak gwiazdy interpretują ten trend. 

Czerwień nasycona jest symboliką – kojarzy się z miłością, odwagą i złością. Sukienka w tym kolorze zawsze budzi emocje. Dzięki niej Nicole Kidman przechodzi metamorfozę w „Moulin Rouge!”, a Julia Roberts w „Pretty Woman”. „I got my red dress on tonight. Dancin’ in the dark in the pale moonlight. Done my hair up real big, beauty queen style. High heels off, I’m feelin’ alive („Mam na sobie czerwoną sukienkę. Tańczę w ciemności, w bladym świetle księżyca. Włosy jak królowa piękności. Bez szpilek. Czuję, że żyję”), jak śpiewała Lana Del Rey w piosence „Summertime Sadness”. Czerwona sukienka jest niczym róża, zatrute jabłko, krwawa rana.

Emily Ratajkowski i Dua Lipa już teraz noszą najmodniejszą sukienkę jesieni 2023 

Nie wiemy, czy o tym właśnie myślała Emily Ratajkowski, zakładając sukienkę Marcii Boutons z rozcięciem na udzie podczas spaceru z psem w Nowym Jorku. Dua Lipa natomiast wyraźnie powróciła do tradycji, kiedy opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje nad brzegiem morza w półprzezroczystej sukience maksi Blumarine projektu Nicoli Brognano z kolekcji wiosna-lato 2023.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w podobnych sukienkach pokazały się też Margot Robbie, Selena Gomez, Kate Moss, Florence Pugh, Jennifer Lopez, a nawet księżna Kate.

Czerwona sukienka w kolekcjach domów mody na sezon jesień-zima 2023

Szkarłatna suknia, która pojawiła się w kolekcjach jesień-zima 2023 marek Ferragamo, Fendi, Gucci, Bottega Veneta, Prada i The Row, zasłużyła na miano najbardziej dominującego trendu sezonu. Strona matchesfashion.com odnotowała wzrost liczby wyszukiwań tej pozycji 23-krotnie od zeszłego roku. „To kolor królów i królowych, wojny i imperium, teatru i władzy”, napisała wcześniej Charlotte Sinclair w „Vogue’u”. „Czerwień to adrenalina, fajerwerki, zerwanie z konwencją. To wstyd i przemoc, rumieniec i furia”, dodała dziennikarka.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk. 

Daniel Rodgers
Proszę czekać..
Zamknij