Znaleziono 0 artykułów
11.05.2024

Zielone sneakersy na pierwszym planie w casualowych stylizacjach it-girls

11.05.2024
Fot. Getty Images

Kolory podbijają świat mody, również w kategorii sneakersów, w której modne od kilku sezonów adidasy Samba robią miejsce innemu modelowi niemieckiej marki. Spośród popularnych obecnie odcieni na pierwszy plan wysuwa się zieleń.

Zielone sneakersy to jeden z trendów sezonu wiosna-lato 2024. Doskonale wie o tym Emily Ratajkowski. Modelkę i autorkę książki „Moje ciało” można było niedawno zobaczyć podczas spaceru po nowojorskich ulicach w codziennej stylizacji, w której pierwsze skrzypce grały właśnie sportowe buty. Emily zdecydowała się na sneakersy adidas SL72, po które chętnie sięga również Bella Hadid, lecz zamiast popularnego w tym sezonie koloru bordo postanowiła wybrać wersję w zieleni. Te kultowe adidasy to klasyk znany z lat 70., który powstał z myślą o uzupełnieniu stroju zawodników występujących podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 r., a dziś stanowi niezwykle pożądany dodatek wieńczący stylizacje miłośniczek mody.

Fot. Getty Images

Jak nosić zielone sneakersy w sportowych stylizacjach na co dzień?

Ponieważ styl athleisure zadomowił się już na dobre, sneakersy towarzyszą nam zawsze i wszędzie, uzupełniając liczne stylizacje podczas wielu różnych okazji. Pozbywszy się etykietki wyłącznie sportowego obuwia, sneakersy opuszczają mury siłowni i szturmem wkraczają do street style’u.

Ratajkowski słynie z mistrzowskich looków o niezobowiązującym charakterze, których głównym elementem zwykle są buty (a zaraz potem torebka). Nie inaczej było również w tym przypadku. Wystarczyło zestawić krótki biały top odsłaniający brzuch z bordowym kardiganem, a na dół wybrać ciemnobrązowe spodnie z plisami. Zieleń zdecydowanie ożywiła całość ubioru, w którym dominują neutralne barwy.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Teresa Romero Martínez
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Zielone sneakersy na pierwszym planie w casualowych stylizacjach it-girls
Proszę czekać..
Zamknij