Znaleziono 0 artykułów
09.07.2022

Gothcore według Emily Ratajkowski

09.07.2022
(Fot. Backgrid/East News)

Po niemal 20 latach do trendów powraca gotycka estetyka. Latem 2022 roku, choć wciąż mroczna i drapieżna, nacisk jednak kładzie na seksapil, tak jak w stylizacji Emily Ratajkowski. To także świetna przeciwwaga dla słodkiego barbiecore.

Chyba jeszcze nigdy letnie trendy nie były tak mroczne jak w 2022 roku. Od skórzanych i sznurowanych kreacji Belli Hadid i Megan Fox z czerwonego dywanu po czarną lnianą sukienkę, którą Kendall Jenner założyła na spacer po ulicach Los Angeles – ciężkie stylizacje pierwszy raz są aż tak popularne. Również Emily Ratajkowski, która zawsze jest na czasie, postawiła na look, który godny jest miana gotyckiej królowej. 

Sfotografowana w Nowym Jorku 31-letnia modelka i autorka książki ,,Moje ciało” wybrała najmroczniejszą jak dotąd i zarazem najbardziej przykuwającą wzrok stylizację. Założyła obcisłą sukienkę koktajlową z wycięciami i przezroczystościami i zestawiła ją z czarnymi dodatkami: skórzanymi kozakami do kolan – Nylah marki Reformation – i także wykonaną ze skóry minitorebką. Look dopełniła srebrnymi kolczykami kołami. Nonszalancko spiętymi włosami i szminką w naturalnym odcieniu Ratajkowski zrównoważyła ciężar gotyckiego looku.

Jeśli ktoś uważa, że czerń nie nadaje się na lato, nie śledzi trendów uważnie. W tym roku najlepsza stylizacja gothcore to sukienka z delikatnej, lekkiej tkaniny i z wycięciami, taka, jaką założyła Ratajkowski, zestawiona z czarnymi butami i dodatkami. 

Materiał w oryginale ukazał się na Vogue.co.uk.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij