Znaleziono 0 artykułów
20.02.2024

Naszyjnik z zegarkiem. Biżuteryjny trend, który lansują Rihanna i Taylor Swift

20.02.2024
(Fot. Getty Images)

Zegarki już dawno stały się dodatkiem o biżuteryjnym charakterze. W 2024 roku można jednak pójść o krok dalej i zamiast na nadgarstku nosić zegarek na szyi w formie naszyjnika. Tak robią największe gwiazdy muzyki – od Rihanny po Taylor Swift.

Naszyjnik z zegarkiem to trend w biżuterii, który zapoczątkowała Rihanna, gdy jako młoda mama wzięła udział w pierwszym pokazie Pharrella Williamsa, odpowiedzialnego za męskie kolekcje dla Louis Vuitton. Rihanna pojawiła się w pierwszym rzędzie pokazu wiosna-lato 2024 w niebieskim looku w piksele – motywem przewijającym się przez całą kolekcję uwielbiającego kapelusze amerykańskiego artysty. Swój look podkreśliła diamentową biżuterią, a w szczególności odważnym chokerem-zegarkiem. To dzieło sztuki zaprojektowano dla niej specjalnie na to wydarzenie.

Dzięki Rihannie naszyjnik z zegarkiem znalazł się na ustach wszystkich

Przygotowując się do eventu, który odbył się w samym sercu siedziby głównej Louis Vuitton, Rihanna zwróciła się do firmy Jacob & Co. z prośbą o stworzenie biżuterii, która zrobiłaby odpowiednie wrażenie podczas pokazu Pharrella Williamsa. Jubiler, znany ze swobodnego podejścia do konwenansów i pełnionej przez niego roli trendsettera, szczególnie w świecie hip hopu, nieustannie przesuwa granice w sztuce tworzenia biżuterii. Ich wspólny projekt to Watch Choker. Zegarek Brilliant Flying Tourbillon z białego złota, wysadzany w sumie 368 diamentami, został przekształcony tak, by można było nosić go jako naszyjnik.

Korzystanie z zegarków kieszonkowych i zegarków na łańcuszkach było normą aż do XX wieku. Pierwszy zegarek noszony na nadgarstku pojawił się w 1810 roku i został zaprojektowany przez markę Breguet dla Karoliny Murat, królowej Neapolu i siostry Napoleona. W czasie I wojny światowej żołnierze przyczynili się do wzrostu popularności tych praktycznych urządzeń, dzięki którym wystarczy jedno spojrzenie, by wiedzieć, która jest godzina. Dzisiaj zegarek pozbył się już swojego funkcjonalnego charakteru, a nosi się go raczej jako biżuterię. Wiele marek jubilerskich i zegarmistrzowskich wymyśla zaskakujące czasomierze. Na przykład Chopard, Piaget, Chanel czy Jaeger LeCoultre prezentują awangardowe projekty na pograniczu tych dwóch dodatków.

Gwiazdy potwierdzają, że naszyjniki z zegarkami powracają

Emma Chamberlain na pokazie kolekcji wiosna-lato 2024 Miu Miu (Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images)

Od pierścionków przez chokery po łańcuszki na kostkę – zegarki pojawiają się w coraz to nowych formach, a ich popularność ciągle rośnie. Udowodniła to Emma Chamberlain na pokazie Miu Miu na sezon wiosna-lato 2024. Specjalistka od mody wybrała na tę okazję inspirowany stylem vintage zegarek zdobiący skórzany naszyjnik. Biżuteria ta stanowiła dopełnienie doskonale przemyślanego looku w stylu uczennicy.

Taylor Swift z naszyjnikiem z zegarkiem na rozdaniu nagród Grammy 2024 (Fot. Axelle/Bauer-Griffin / Getty Images)

Ostatnio popularność tego trendu potwierdziła Taylor Swift na rozdaniu nagród Grammy 2024, wydarzeniu, na które co roku wszyscy czekają z niecierpliwością. Na amerykańskiej ceremonii zbierają się najbardziej uwielbiani artyści, którzy prześcigają się w modowej kreatywności, tak jak było to w przypadku Taylor Swift, której płyta „Midnights” została nagrodzona statuetką w kategorii najlepszy album. Piosenkarka pojawiła się na czerwonym dywanie ubrana w szytą na zamówienie suknię Schiaparelli, do której dobrała rękawiczki operowe i sandałki w kolorze hebanowym. Biżuteria artystki była wysadzana białymi i czarnymi diamentami, a znalazł się wśród niej również choker-zegarek. Jej szyję zdobiła kwadratowa tarcza wysadzana drogocennymi brylantami, przytwierdzona do naszyjnika zbudowanego z ogniw w stylu pavé. Biorąc pod uwagę, jakie reakcje wywołuje Taylor Swift zarówno na scenie muzycznej, jak i tej modowej, pewne jest, że będzie to jeden z najdokładniej śledzonych trendów w najbliższych miesiącach.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Jessica Scemama
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Naszyjnik z zegarkiem. Biżuteryjny trend, który lansują Rihanna i Taylor Swift
Proszę czekać..
Zamknij