Znaleziono 0 artykułów
07.02.2024

Torebki jak dla małej dziewczynki to nowy ulubiony dodatek fashionistek

07.02.2024
Coach wiosna-lato 2024 (Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Torebki o zabawnych kształtach – gwiazdek, serc, motyli i zwierząt – jakby ukradzione z szafy młodszej siostry, stały się nieoczekiwanym hitem mody ulicznej. To dodatek, który jedni pokochają, a inni znienawidzą, jednak nikt nie zaprzeczy, że nie wygląda ciekawie, zwłaszcza zestawiony z casualową modą.

Przeglądając zdjęcia z ostatnich tygodni mody, zauważyłam pewien trend w stylu ulicznym, który przeszedł praktycznie bez echa. Zwrócił on moją uwagę, ponieważ jest o torebkach, które nie są przecież dyskretnym elementem garderoby. Zwłaszcza że mam na myśli torebki w kształcie przedmiotów lub zwierząt, które były prezentowane podczas niedawnego tygodnia mody w Nowym Jorku.

(Fot. Phil Oh)

Ich kształty przywołują na myśl zdjęcia sprzed 20 lat, które znajdują się w albumie w moim rodzinnym domu i na których jako mała dziewczynka pozuję z torebkami przypominającymi te, które obecnie zyskują popularność wśród insiderów. Moją ulubioną była torebka w kształcie psa (i nie mówimy o kultowej torebce od Thoma Browne'a).

(Fot. Phil Oh)

Torebki z czasów dzieciństwa w kontrze do obecnych trendów

Co ciekawe, wzrost popularności tego typu torebek ma miejsce w czasie, gdy triumfy święcą trendy, takie jak quiet luxury, mob wife czy styl bibliotekarski, z którymi tego typu elementy garderoby raczej nie idą w parze. Mimo wszystko entuzjastkom mody udaje się tego dokonać w mistrzowski sposób. Z czym łączyć ten trend? Z parą jeansów i swetrem, z kreacją w metalicznych odcieniach, w czarnym total looku, z połyskującą sukienką... Opcje łączenia tego typu toreb są niemal nieograniczone.

(Fot. Phil Oh)

Dowodów na to, że torebki z dzieciństwa powracają do łask, jest więcej niż tylko w stylu ulicznym. Trend ten przemycają również popularne sklepy i marki odzieżowe, w ofercie których znajdziemy takie akcenty, jak motyle i gwiazdy (Zara), żółwie (Loewe) czy serca (Coach), dzięki czemu każda z nas z łatwością może dołączyć do tego figlarnego trendu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Tatiana Ojea
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Torebki jak dla małej dziewczynki to nowy ulubiony dodatek fashionistek
Proszę czekać..
Zamknij