Znaleziono 0 artykułów
16.04.2024

Najlepsze fryzury dla kobiet po pięćdziesiątce, które noszą okulary

16.04.2024
(Fot. Getty Images)

Okulary to często nieodłączny element naszego wizerunku, zwłaszcza w dojrzałym wieku. Ponieważ stanowią wyrazistą oprawę oczu i definiują kształt twarzy, ważne jest, by wziąć ich kolor i charakter pod uwagę przy wyborze odpowiedniego cięcia czy podczas koloryzacji włosów. Oto kilka rad od eksperta i 10 inspirujących fryzur, które podpowiedzą, jak po pięćdziesiątce dobrać cięcie do okularów.

Nie zawsze łatwo jest dobrać odpowiednią fryzurę do okularów. Ale jeśli już się to uda, będzie idealnie podkreślała ich charakter. Stylista fryzur gwiazd Larry King radzi, by zabrać okulary na wizytę u fryzjera: – Dzięki temu twój stylista może spersonalizować fryzurę tak, by pasowała do twojej twarzy, zarówno wtedy, gdy masz na sobie okulary, jak i wtedy, gdy ich nie nosisz. Na przykład jeśli masz długie włosy, może chodzić o dodanie kilku okalających twarz warstw, by – gdy wyżej je zwiążesz – parę delikatnych pasm opadało po bokach.

Okulary a fryzura z grzywką

Szczególnie ważne, by mieć ze sobą okulary, gdy chodzi o przycięcie grzywki. – Kluczową kwestią jest to, czy zamierzasz nosić grzywkę zaczesaną na bok, czy z przedziałkiem na środku – dodaje King. – Liczą się detale: opadająca, dłuższa grzywka będzie musiała odpowiednio opierać się o zauszniki okularów, w przeciwnym wypadku dziwnie się ułoży. Okulary to przedłużenie rysów twojej twarzy, więc zawsze zabieraj je ze sobą.

Kolor włosów a oprawki okularów

Kolejną kwestią do rozważenia jest to, jak kolor włosów będzie wyglądał w zestawieniu z oprawkami okularów. – Ogólna zasada jest taka, że blondynki powinny szukać oprawek w delikatnym odcieniu brązu, natomiast osoby o ciemniejszych włosach mogą nosić również ciemniejsze oprawki – podpowiada King.

Szukasz inspiracji? Oto 10 gwiazd po pięćdziesiątce, których fryzury idealnie pasują do noszonych przez nie oprawek.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

1/9 Idealnie wyczesane długie włosy Michelle Pfeiffer

2/9 Warstwowy bob Jennifer Aniston

3/9 Półkucyk Meryl Streep

4/9 Lśniące długie włosy Demi Moore

5/9 Krótki bob Sharon Stone

6/9 Warstwowy bob z grzywką Diane Keaton

7/9 Niski kok Courteney Cox

8/9 Fale Salmy Hayek

9/9 Chłopięca fryzura z długą grzywką Inès de la Fressange

Mélanie Nauche
Proszę czekać..
Zamknij