Znaleziono 0 artykułów
02.05.2024

Latem nie rozstajemy się z kapeluszem kowbojskim

02.05.2024
(Fot. Getty Images)

Westernowy styl powraca do łask. Typowy kapelusz kowbojski niespodziewanie okazuje się najmodniejszym dodatkiem lata 2024 roku. Jak nosić nowoczesne kapelusze kowbojskie?

Kowbojski styl życia znów jest w modzie za sprawą kolekcji Pharrella Williamsa na jesień-zimę 2024-2025 dla Louis Vuitton.

Louis Vuitton jesień-zima 2024-2025 (Fot. Fot. Spotlight. Launchmetrics)
Louis Vuitton jesień-zima 2024-2025  (Fot. Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Damski kapelusz kowbojski to najmodniejszy kapelusz letni

Nie jest to jedyna marka, która na nowo zinterpretowała kowbojską garderobę – Ralph Lauren i Moschino zrobili to już w sezonie wiosna-lato 2024 roku. Chloé, Isabel Marant, Lemaire, Egonlab i Dsquared2 również bawią się motywami z Dzikiego Zachodu na nadchodzący sezon. To dowód na to, że ten trend nie traci na sile.

Ralph Lauren wiosna-lato 2024 (Fot. Fot. Spotlight. Launchmetrics)

Historia kowbojskiego kapelusza – stylowego dodatku na lato 2024

Kapelusz, niezbędny element kowbojskiego stylu, został stworzony przez Johna B. Stetsona, syna kapelusznika z New Jersey, w 1865 roku. Kapelusz kowbojski był pierwotnie płaskim kapeluszem z szerokim rondem i wysoką koroną, który chronił przed słońcem. Nazwany „Boss of the Plains” przodek kapelusza kowbojskiego z czasem nieznacznie zmienił kształt. Rondo jest teraz uniesione, a kapelusz dzięki zakrzywionemu kształtowi można zakładać i zdejmować jedną ręką. Z biegiem lat ewoluował poza swoją praktyczną funkcję. Nosili go gwiazdorzy westernów i it-girls z pierwszej dekady XXI wieku. W tym roku powraca. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście, czy na plaży, jest to pozycja obowiązkowa na ciepłe dni. Pasuje do bikini, sukienki w stylu boho lub starych dobrych jeansów.

Jak gwiazdy stylizują kowbojski kapelusz country?

Beyoncé

(Fot. Getty Images)

Bella Hadid

(Fot. Getty Images)

Kim Kardashian

Kendall Jenner

Emili Sindlev

Emili Sindlev (Fot. Getty Images)

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.fr.

Jessica Scemama
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Latem nie rozstajemy się z kapeluszem kowbojskim
Proszę czekać..
Zamknij