Znaleziono 0 artykułów
03.02.2024

Kate Moss potwierdza, że wąskie spodnie wracają do mody. Kluczowe jest, z czym je nosisz

03.02.2024
Kate Moss (Fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Po tym, jak od kilku lat w naszych szafach królują szerokie spodnie, z baggy jeans na czele, miłośniczki mody mówią jednym głosem: przebojem sezonu wiosna-lato 2024 będą modele z wąskimi nogawkami: i prostymi, i tymi o dopasowanym kroju. Kate Moss, jedna z największych fanek skinny jeans, jest mistrzynią w stylizowaniu tego fasonu. Teraz pokazuje, z czym szykownie nosić spodnie skinny w nowym sezonie. 

Kate Moss udowadnia, że modne spodnie to te z wąskimi nogawkami

Żaden inny element garderoby nie potrafi dzielić tak, jak spodnie. Wolisz spodnie z wysokim stanem czy modele noszone nisko na biodrach? Wybierasz nogawki długie, niemal zakrywające całą stopę, czy do kostki? I przede wszystkim: spodnie skinny, o dopasowanym kroju czy szerokie? Choć wiele z nas na dobre rozstało się ze skinny jeans i schowało na dno szafy spodnie cygaretki, a zakłada teraz tylko te o fasonie baggy, są wśród nas (i gwiazd) również osoby, które pozostają wierne swoim ukochanym obcisłym spodniom – nie zważając na to, co raporty dotyczące trendów mówiły o modelach, które, jakby się wydawało, wyszły już z mody. 

Nawet supermodelka Kate Moss wydaje się mieć na ten temat bardzo określone zdanie: nosi spodnie skinny, które zestawia z wyjątkowymi kozakami. 

Kate Moss łączy spodnie skinny fit z kozakami za kolano 

Jako jedna z największych ikon mody wszech czasów, Kate Moss pozostaje wierna swojemu minimalistycznemu stylowi wypracowanemu w latach 90. i wygląda na to, że ma teraz idealną garderobę na sezon wiosna-lato 2024 na każdą okazję. Choć swoje 50. urodziny Kate Moss celebrowała w Paryżu ubrana w elegancką, długą, koronkową suknię, na paryski fashion week, w czasie którego prezentowane były kolekcje męskie, supermodelka postawiła na grunge’owy look, również w stylu lat 90. 

Bazą stylizacji Kate Moss są czarne wąskie spodnie, które Kate Moss łączy z kozakami za kolano w tym samym kolorze. To look, który potwierdza, że spodnie skinny, które zastępowałyśmy innymi fasonami, są absolutnym must-have’em 2024 r. 

Kate Moss do czarnych wąskich spodni dobrała czarną skórzaną kurtkę, niebieski top i czarne kozaki za kolano (Fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Wybierając look na pokaz Diora w Paryżu, ikona lat 90. zestawiła spodnie o dopasowanym kroju z błękitnym topem bez rękawów ozdobionym niebieskimi koralikami. Swoją stylizację Kate Moss uzupełniła dopasowanym skórzanym płaszczem oraz ciemną, lekko rozmazaną kreską na oku. 

Tą stylizacją Kate Moss (podobnie jak Jennifer Aniston na rozdaniu Critics' Choice Awards) udowadnia, że stylowo i nowocześnie mogą wyglądać nie tylko szerokie spodnie, lecz również te o fasonie skinny fit, które od dawna nie były w trendach.

Kate Moss i jej córka Lila Moss pokazują, jak różne pokolenia mogą stylizować różne fasony spodni

Gdy Kate Moss cieszy się, że wąskie spodnie znowu stały się istotną częścią jej garderoby, córka modelki, Lila Moss, jako przedstawicielka generacji Z wydaje się należeć do teamu „szerokie nogawki”. Podczas pokazu Diora siedziała obok swojej matki, prezentując absolutnie kontrastowy look: zamiast obcisłych ubrań Lila Moss wybrała pudełkową marynarkę z mocno zarysowanymi ramionami i szerokie spodnie z aksamitu.

Kate Moss wybrała spodnie rurki, a jej córka Lila Moss fason z szerokimi nogawkami na pokaz Diora w czasie tygodnia mody męskiej w Paryżu jesień-zima 2024-2025 (Fot. Edward Berthelot/Getty Images)

Jak widać, nie istnieje jedna „właściwa” para spodni. Nawet jeśli już dawno temu zrezygnowałaś ze skinny jeans, warto w sezonie wiosna-lato 2024 przeprowadzić drobny eksperyment w stylu Kate Moss i zestawić je z kozakami za kolano. A może lepiej trzymać się kroju popularnego wśród Gen Z i postawić jednak na spodnie z szeroką nogawką? Tak czy inaczej, w 2024 r. na ulicach na pewno częściej niż dotychczas będziemy widywać spodnie skinny.  

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.de

Zobacz także: 

Irem Özkalgay
Proszę czekać..
Zamknij