Znaleziono 0 artykułów
21.04.2023

Klamra do włosów z lat 90. znów w modzie

21.04.2023
Fot. Getty Images

Klamra do włosów z lat 90. powraca do mody za sprawą TikToka. Kiedyś włosy upinała w ten sposób Rachel Green z „Przyjaciół”, dziś triki na fryzurę pokazują influencerki.  Jak uczynić to uczesanie jeszcze bardziej wyrafinowanym?

W latach 90. XX w. wszystkie kobiety nosiły na włosach szylkretowe spinki. Ten dodatek służył do upinania włosów z kilkoma luźnymi pasmami wokół twarzy lub zbierania włosów w praktyczny kok. Tak czesała się Rachel Green z „Przyjaciół”, grana przez Jennifer Aniston. Teraz dzięki influencerkom z TikToka klamra znów jest w trendach. A wraz z nią sztuczka, która pozwala na stworzenie jeszcze bardziej wyrafinowanej fryzury.

Jennifer Aniston na planie serialu „Przyjaciele” z szylkretową spinką we włosach Fot. Getty Images

W sieci znajdziemy mnóstwo poradników, które wyjaśniają, jak zebrać włosy za pomocą szylkretowej klamry (nie musi to być oczywiście spinka wykonana z tego materiału, ale to najbardziej rozpowszechniona opcja). Najpopularniejszy tutorial pokazuje odrobinę niedbałe, ale zmysłowe uczesanie.

Osiągnięcie takiego efektu nie jest na szczęście skomplikowane. Wystarczy zrobić kucyk i zebrać go klamrą od dołu do góry. Następnie przełożyć luźną część włosów (dolny koniec kucyka) nad spinką, przekręcając ją do środka, aby móc ją przymocować (nie martw się, po obejrzeniu filmiku wszystko stanie się o wiele jaśniejsze).

@godess.ca Wearing our Signature Clip in Noel to create this claw clip updo 🤍 #hairclip #clawclip #clawcliphairstyles ♬ original sound - cody ⍟

Jeśli taka fryzura nie jest dla ciebie, innym popularnym trikiem na TikToku, który pozwala osiągnąć klasyczne upięcie, a także lepiej utrwala włosy, jest okręcenie pasm wokół palca do momentu, aż będą sprężyste. Następnie wystarczy spiąć je spinką.

Upięcia z klamrą noszą gwiazdy, takie jak Bella Hadid czy Kaia Gerber. Trend napędza nostalgia za modą minionych dekad w mediach społecznościowych. Szylkretowe spinki pasują też do estetyki clean girl lub nawet old money. Ta fryzura pozostanie z nami na dłużej.

Fot. Getty Images

Artykuł oryginalnie ukazał się na vogue.es

Ana Gándara
Proszę czekać..
Zamknij