Znaleziono 0 artykułów
24.12.2022

Koszula oversize najpopularniejszym elementem garderoby 2022 roku

24.12.2022
(Fot. Getty Images)

W 2022 roku w Google najczęściej wyszukiwaliśmy hasło „koszula oversize”. To też ulubiony element garderoby redaktorek „Vogue’a”, bo sprawdzi się niezależnie od sezonu. Jak ją nosić? Z szerokimi spodniami i mokasynami.

Google opublikowało raport „Rok w wyszukiwarce 2022”. Sprawdzano, czym jest Wordle, szukano informacji o królowej Elżbiecie II i zachwycano się serialem „Euforia”. Za to top listę dziesięciu najczęściej wyszukiwanych elementów mody zdominowała prostota: mom jeans i buty Chelsea.

Najczęściej wyszukiwanym hasłem były „koszule oversize”, uwielbiane przez redaktorki „Vogue’a”. Zapinana na guziki koszula od dawna jest podstawą garderoby, ale to właśnie jej luźniejszy krój sprawił, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zyskała status kultowej.

The Frankie Shop jest jedną z marek, która przyczyniła się do tego wzrostu popularności dzięki swojej bawełnianej koszuli z popeliny, która występuje w kolorze zielonym, niebieskim, pomarańczowym i w paski. W 2023 roku popularność koszuli ma tylko rosnąć za sprawą kolekcji Bottega Veneta na wiosnę–lato 2023.

Taka koszula jest pozasezonowa, bo równie dobrze wygląda latem, narzucona na bikini, co zimą, z grubym szalem i spodniami z szerokimi nogawkami.

Redaktorki „Vogue’a” z niezliczonych możliwości stylizacji koszuli wybierają najprostszą – ze spodniami z rozszerzanymi nogawkami i mokasynami.

Oto sztandarowy zestaw ekspertek od mody:

1. Oversize’owa koszula

Bottega Veneta (Fot. Getty Images)

Szczyt popularności osiągnęła w lipcu. Chociaż to całoroczny element garderoby, najwięcej wyszukiwań ma właśnie w lecie.

2.Spodnie z szerokimi nogawkami

(Fot. Getty Images)

Spodnie z szerokimi nogawkami miały swoje najwyższe w historii wyszukiwania w kwietniu 2022 r., a marki takie jak Frankie Shop, The Row i Totême tworzą niektóre z naszych ulubionych stylów. Noś je z tank topem i rozpiętą koszulą o za dużym rozmiarze, aby podkreślić ich pudełkowy krój.

3. Mokasyny

(Fot. ImaxTree)

Mokasyny są podstawą garderoby, ale szczyt w wyszukiwaniach osiągnęły we wrześniu 2022 roku. Kojarzą nam się z czasem powrotu do szkoły, co czyni je idealnym zakupem na jesień. Wybierz klasykę, np. z Arketu, lub model na grubej podeszwie, jak od Miu Miu.

Artykuł oryginalnie pojawił się na vogue.co.uk

Emma Spedding
Proszę czekać..
Zamknij