Znaleziono 0 artykułów
25.11.2020

Łatwe fryzury jak z wybiegów

25.11.2020
(Fot. © @lolabsqt)

Na Zoomie ludzie przyglądają się sobie bardzo uważnie, więc chcą, by ich włosy wyglądały dobrze, choć niekoniecznie tak, jakby właśnie wyszli z salonu fryzjerskiego – mówi stylista fryzur Guido Palau, zachęcając do eksperymentów z włosami rodem z wybiegów na sezon wiosna-lato 2021.

Zapobiegaj puszeniu, utrzymaj strukturę

Puszenie jest największym wrogiem naszych włosów. Wygładzanie i zmiękczanie włosów może poprawić nasze samopoczucie. – Modelki często przychodzą na pokazy z napuszoną górną warstwą włosów. Gdy przygotowuję je do pokazu, podkreślam ich naturalną strukturę, ale chcę pozbyć się tego napuszenia. Rozcieram w rękach odpowiedni produkt, np. Supershine Moisturising Cream marki Oribe, a potem dotykam nim zewnętrznej warstwy włosów.

Jak mówi Palau, celem tych zabiegów jest nie tylko przeciwdziałanie puszeniu, ale i nadanie im blasku. – Potem trzeba po prostu użyć suszarki, np. GHD Helios, by utrwalić nią efekt. Jednostajny podmuch powietrza powoduje, że włosy stają się gładsze, bardziej lśniące i szybciej schną.

Daj włosom trochę luzu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Guido Palau (@guidopalau)

Palau mówi, że należy układać takie fryzury, które wyglądają, jakby zostały wystylizowane, potem lekko pogniecione podczas odpoczynku na sofie. – Włosy mają wyglądać swobodnie tak jak na pokazie Prady. Aby osiągnąć ten stan, musiałem zapobiec puszeniu włosów, potem skręciłem je delikatnie lokówką [Guido użył GHD Curve Classic Curl Tong]. Efektem jest najbardziej popularna obecnie struktura – trochę nonszalancka, pełna luzu, bardzo nowoczesna.

Weź wygląd w swoje ręce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

Życie jest po to, by eksperymentować, nawet jeżeli oznacza to sięgnięcie po kuchenne nożyczki. – Boimy się zmian, ale podziwiamy takie osoby jak Billie Eilish, które farbują włosy na zielono i czują się z nimi pewnie. Musimy zebrać się w sobie, by zmienić coś w naszej fryzurze.

Jako przykład osoby, której „podróż” po fryzurach jest udana, podaje Kaię Gerber. Najpierw pozwoliła Palau obciąć włosy na boba, rozjaśnić je, a ostatnio, pofarbować na różowo. – Wiem, że to Kaia Gerber, ale ona też jest zwyczajną dziewczyną. Jeśli nigdy nic nie zmieniasz, nigdy nie dowiesz się, jaki jest twój prawdziwy potencjał – mówi Palau. – Więc odważ się, obetnij grzywkę, sama zrób loba, albo chociaż podetnij lekko rozdwojone końcówki.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij