Znaleziono 0 artykułów
27.04.2022

Mocno niedoceniony styl Julii Roberts w „Notting Hill”

27.04.2022
Fot. Clive Coote/Polygram/Kobal/Shutterstock

Vansy, skórzane kurtki i berety. W stylizacjach granej przez siebie Anny Scott w „Notting Hill” z końca lat 90. Julia Roberts w 2022 roku zbierałaby pochwały za znajomość trendów.

Pomijając jedno modowe faux pas w filmie „Notting Hill”, kiedy Anna Scott staje przed Willem Thackerem w japonkach, prosząc go, by ją pokochał, postać Julii Roberts doskonale oddaje powracający właśnie styl lat 90. W tej roli Roberts, choć jest gwiazdą filmową, nosi trampki Vans Old Skool, skórzane kurtki i berety. Jest bardziej modelką (Bella Hadid, czyż nie?) niż hollywoodzką aktorką, która od 19. roku życia jest na diecie.

Fot. Clive Coote/Polygram/Kobal/Shutterstock

Anna, z włosami spiętymi we francuski warkocz, we wzorzystej kurtce z połyskiem inspirowanej kimonem, narzuconej na kamizelkę khaki i ciemne dżinsy, przywodzi na myśl Rue graną przez Zendayę w „Euforii” – chłopczycę, która zmieniła się w jastrzębia w stylu vintage i której stylizacja od Jeana-Paula Gaultiera stała się hitem pierwszego odcinka drugiego sezonu. W niebieskim komplecie z dzianiny Anna jest niemal jak Hailey Bieber w stylizacji Jacquemusa (bez odsłoniętego brzucha). Można by się nawet pokusić o pewne skojarzenia Scott w koszuli i z krawatem na spotkaniu prasowym w The Ritz z Bellą Hadid w kreacji od Dilary Findikoglu.

Fot. Moviestore/Shutterstock

Okulary przeciwsłoneczne, białe T-shirty i spodnie w paski. Styl Anny Scott jest niewymuszony i osiągalny dla każdej kobiety. Roberts wystąpiła na planie w swoich własnych ubraniach, ponieważ czuła, że kostium przygotowany na potrzeby sceny w księgarni nie był odpowiedni. Strój Anny, kiedy wyznawała miłość Willowi, granemu przez Hugh Granta, musiał sprawiać wrażenie autentycznego. Dla Julii oznaczało to japonki i uroczy kardigan.

Fot. Getty Images

Styl z komedii romantycznych z lat 90. i 2000. jest głęboko zakorzeniony w kulturze i zawsze będzie budził nostalgię. Diane Keaton w roli Annie Hall zawsze będzie chwalona za umiejętność noszenia męskich spodni, Ali MacGraw w roli Jenny Cavilleri przypomina o ponadczasowości beżowego płaszcza, a Renée Zellweger w roli Bridget Jones niemal wynosi na sztandary bieliznę modelującą, która jest nieodłącznym elementem jej każdej stylizacji. Jednak w stylu Julii Roberts w filmie „Notting Hill” jest coś genialnego i niewymuszonego. Spodziewamy się, że Anna Scott zmieni się gwiazdę filmową, ale bohaterka jest szczęśliwsza w męskiej koszuli niż w sukni z czerwonego dywanu (ciekawostka: Richard Curtis wykorzystał prawdziwe stylizacje Julii Roberts do zilustrowania premier Anny Scott). Co więcej, vansy skradły nie tylko nasze serca, lecz także Belli Hadid, Hailey Bieber oraz innych.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij