Znaleziono 0 artykułów
30.06.2023

Najbrzydsze buty roku królują na fashion weeku

30.06.2023
(Fot. Getty Images)

Jak może potwierdzić wiele redaktorek i redaktorów mody, znalezienie odpowiednich butów na tydzień mody to wcale nie łatwe zadanie. Ważny jest komfort, bo większość dnia spędza się na przemieszczaniu z miejsca na miejsce, ale tak samo zależy nam na oryginalności – w końcu to fashion week. W 2023 roku świat mody podbiły wygodne i zdecydowanie wyróżniające się spośród innych modeli butów JW Anderson x Wellipets Frog Clog, czyli chodaki w kształcie żaby.

JW Anderson x Wellipets Frog Clog, inspirowane popularnymi dziecięcymi kaloszami, które w latach 90. nosiły nawet dzieci księżnej Diany, zapewniają komfort na wiele sposobów. Wsuwane buty powstały z funkcjonalnej, wodoodpornej gumy i mają wystające żabie oczy. Atrakcyjność tych butów na tygodniu mody ma sens – dostarczają idealnej dawki fantazji podczas dnia wypełnionego obowiązkami: prezentacjami, kawami, notatkami, buziaczkami.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

Buty najlepiej stylizować w sposób nieformalny. Pomyśl o przewiewnych, sięgających za kolano szortach, lekkich T-shirtach, kolorowych koszulach i białych skarpetkach do łydki – tak jak noszono ten model w czerwcu 2023 r. podczas tygodnia mody w Mediolanie i Paryżu. Oczywiście możesz też skłaniać się do stylu młodych książąt Harry’ego i Williama i założyć niebieskie spodnie, czapkę w stylu chłopca roznoszącego gazety i płaszcz przeciwdeszczowy.

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)

W tym sezonie tygodniem mody zawładnęło obuwie w stylu „patrz na mnie”. Model MSCHF przypominający buty z kreskówki dostrzegło i nosiło wielu miłośników mody przemieszczających się z jednego pokazu na drugi. Pojawiły się też inne pożądane pary. Raper Tommy Cash założył niewidziany dotychczas projekt ze współpracy MSCHF i Crocs – Big Yellow Boot. Na wybiegu natomiast dominował styl prosto z „G.I. Joe” – buty z kamuflującym wzorem były podstawą debiutanckiej kolekcji Pharrella Williamsa dla męskiej linii Louis Vuitton.

Wygląda na to, że dziecięce stroje w wydaniu dla dorosłych szybko stają się trendami.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

André-Naquian Wheeler
Proszę czekać..
Zamknij